ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26358 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Havelka s Melody Makers zahájili již deváté Vyšehraní

0 Petr Hašek 11.9.2012

Koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers 10. září zahájili na letní scéně pražského Vyšehradu 9. ročník festivalu divadla a hudby Vyšehraní.

Akce s podtitulem Bylo – nebylo se uskuteční do 23. září. V rámci přehlídky se 15. září koná výstava kříženců a psů bez průkazu původu Vyšehradský voříšek, jejíž výtěžek bude věnován občanskému sdružení Toulavé tlapky.

Před Melody Makers krátce zahrála skupina Ztraceni v překladu. Kapela, která na festivalu vystoupí 16. září, zahrála českou verzi skladby Petera Gabriela Solsbury Hill.

Havelka a Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Jejich program zahrnoval skladby Jiřího Traxlera, slavné postavy českého swingu 30. let. Na Vyšehraní se opět vedle sebe setkají zdánlivě neslučitelné žánry v podání interpretů, kteří spolu běžně nevystupují.

Vystoupí zde například Ida Kelarová, skupina Keks, Wabi Daněk, Miloš Dvořáček, Hromosvod, Ginerva, Jitka Vrbová, Standa Chmelík, Miroslav Paleček, Vladimír Mišík, Hašlerka, Petr Skoumal, Šimon Kotek, Svatopluk Karásek, Petr Lutka, Tomáš Berka, Olin Nejezchleba a kapely Trio de Janeiro, Asonance, Hop Trop, The Boband a Hudbanda.

Z divadelních souborů se představí kolektiv Nakafráno Turnov s inscenací Božský řízek a soubor Ty-já-tr s představením Fimfárum. Třikrát budou dopolední hodiny na Vyšehradě patřit divadelnímu souboru Základní školy Slovenská a jejich projektu Bylo – nebylo.

rwi