ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11627 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ondřej Brzobohatý napsal hudbu k filmu Krycí jméno Holec

0 Redakce 25.8.2016

Film Krycí jméno Holec, bude mít v českých kinech premiéru 22. září 2016. Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská  spojka se odehrává  mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968.

Moderní špionážní drama se opírá o skutečné události a reálné osoby. Film nabízí příběh netradičního milostného trojúhelníku, hlavní hrdinové, do jejichž osudů zasáhnout události 21. srpna, jsou ve vypjatých společenských okamžicích nuceni volit mezi láskou a svobodou. V hlavních rolích – Kryštof Hádek, Vica Kerekes a Johannes Zeiler.

Autorem hudby k filmu je Ondřej Brzobohatý, který ve filmu také hraje populárního zpěváka Oskara.  Pro tuto roli složil a nazpíval několik dobových hitů ve stylu šedesátých let. Jaké je to skládat hity vlastně proti proudu času?

„Na semaforských písních jsem jako kluk vyrůstal, jelikož rodiče byli velkými fanoušky této doby, co se hudebního vkusu týče. Navzdory politickým omezením to bylo skutečně velmi plodné období populární hudby a československá tvorba byla, na rozdíl od následujících dvaceti let, tehdy na vrcholu. Zkusil jsem se duševně přenést v čase a alespoň se přiblížit autorům jakými byli takoví mistři jako Šlitr, Hála nebo Jiří Malásek,“ řekl Brzobohatý.