ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14050 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Omara Portuondo z Buena Vista Social Club naposledy do Prahy

0 jsk 11.4.2023

V Praze vystoupí jedna z nejvýznamnějších postav kubánské hudební scény, Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Držitelka dvou cen Latin Grammy, včetně té za celoživotní dílo, se představí v rámci svého posledního turné s doprovodnou kapelou už 15. června v Divadle Hybernia.

Portuondo se narodila v Havaně a od dětství měla k hudbě a tanci blízko. Po vzoru své sestry působila jako jedna z tanečnic klubu Tropicana. Nedlouho poté se díky svému talentu stala zpěvačkou kapely Loquibambia, později také kvartetu D’Aida. Kromě toho vystupovala s těmi nejlepšími hudebníky, díky čemuž později vznikla hvězdná kapela Buena Vista Social Club. S Portuondo účinkovali například Ibrahim Ferrer, Rubén González nebo Compay Segudem. Energickou a bezprostřední atmosféru kolem kapely skvěle zachytil stejnojmenný film režiséra Wim Wenderse z roku 1999.

Koncert Omary Portuondo z Buena Vista Social Club je jedinečnou příležitostí pro všechny příznivce kubánské hudby, kteří si chtějí užít nezapomenutelné hudební vystoupení.

Předprodej vstupenek od 1 290 Kč byl spuštěn v pátek 7. dubna.