ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20747 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Olympijská hymna měla být duetem

0 Petr Hašek 8.8.2012

Skladba Survival, která je oficiální hymnou probíhajících olympijských her v Londýně, měla být původně duetem Muse s Eltonem Johnem. Zpěvák a kytarista Muse Matt Bellamy to uvedl v rozhovoru pro losangeleskou rozhlasovou stanici KROQ.

„Věřte, anebo nevěřte, ale Elton John nám zavolal a chtěl, abychom napsali skladbu pro olympiádu. V té době měl být hudebním ředitelem olympiády. Mysleli jsme si, že to je nějaká legrace, že to přece nemůže být pravda. On po nás navíc chtěl, aby ta skladba byla duet Muse s ním. Bylo to asi před rokem. Později ale dal od olympiády ruce pryč,“ řekl Bellamy.

Kapela si myslela, že písnička pro olympiádu zůstane jen v rovině teorie, a v klidu pokračovala v práci na novém albu. „Potom se nám ale ozvali organizátoři s tím, jestli bychom nechtěli vystoupit na závěrečném ceremoniálu. My jim při té příležitosti pustili skladbu, kterou jsme na základě rozmluvy s Eltonem Johnem pro olympiádu začali připravovat, a oni si ji zamilovali. Chtěli ji jako oficiální hymnu,“ dodal Bellamy. Tak se nakonec také stalo.

Muse vystoupí 22. listopadu v pražské O2 Areně. Na prahu října vyjde jejich nové album The 2nd Law.

JŠp