ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4931 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Olympiáda ovlivnila prodej alb

0 Petr Hašek 22.8.2012

Účinkování některých hudebních hvězd při ceremoniálech letních olympijských her, které skončily předminulou neděli v Londýně, mělo vliv na prodej jejich alb.

Nejvíce získala písničkářka Emeli Sande. Po svém vystoupení na ceremoniálu se dostala s albem Our Version Of Events na první místo britské prodejní hitparády. Úspěch zaznamenali také Paloma Faithová s albem Fall To Grace, jež vystoupala z páté pozice na druhou, či písničkář Ed Sheeran, jenž šel z osmého místa na třetí.

Největší skok ale zaznamenala deska americké dívčí skupiny Spice Girls nazvaná Greatest Hits. Polepšila si o 146 míst a je v britském prodejním žebříčku na osmnácté pozici. Skupina Elbow si s albem The Seldom Seen Kid polepšila o 133 míst a je šestá, nahrávka The Whole Story zpěvačky Kate Bushové vyskočilo o 71 míst, na jednadvacátou příčku.

Spokojený je i zpěvák a skladatel Mike Oldfield. Na zahajovacím ceremoniálu vystoupil mezi prvními a podle aktuálních prodejů mu to vyneslo řadu nových fanoušků. Jeho čerstvá výběrovka Two Sides: The Very Best Of Mike Oldfield se teď prodává o 700 procent lépe než před olympiádou.

jaš