ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5446 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Odstartovala série křtů DVD úspěšného Okresního přeboru

0 Petr Hašek 6.9.2012

V pražském Bontonlandu Praze odstartovala série křtů a autogramiád k DVD s filmem Okresní přebor-poslední zápas Pepíka Hnátka.

Nosič s úspěšným snímkem pokřtily jeho hvězdy Leoš Noha, David Novotný a Jakub Kohák. Česká komedie z fotbalového prostředí, která vychází i na blu-ray, navázala na populární seriál televize Nova se stejnojmenným názvem Okresní přebor.

Role známé z televizního seriálu na filmovém plátně doplnil trenér Hnátek v podání Miroslava Krobota. Jeho smrtí totiž původní seriál začal. Hnátek představuje typ člověka, který pro fotbal žije a neváhal by pro něj i zemřít. Má plot ve sparťanských barvách a trauma z toho, že Houslice nepostoupily do krajského přeboru. Je přesvědčen, že když budou hráči plnit pokyny, úspěch se dostaví.

Ve filmu se objeví skoro všichni seriáloví hrdinové včetně Hnátkovy starostlivé manželky Antonie (Jaroslava Pokorná) a fotbalových šíbrů: předsedy Orla (Luděk Sobota) a pokladníka Hovorky (Pavel Kikinčuk). Vedle Krobota hrají Ondřej Vetchý, David Novotný, Norbert Lichý, Jaroslav Plesl, Pavla Beretová a Jan Hartl.

Komedie režiséra Jana Prušinovského zaznamenala v kinech velký ohlas, osudy členů a příznivců fotbalového týmu Slavoje Houslice vidělo přes 370.000 lidí. Na portálu www.csfd.cz získal snímek od fanoušků 83 procent a také kritika ho přijala kladně.

S projektem Okresní přebor na Vašem hřišti vyjede mobilní letní kino Biograf Láska na cestu po fotbalových hřištích. Nabídne tak možnost vidět film na velkém plátně i v menších městech a obcích, kde kina nejsou nebo zanikla.

První projekce se koná 7. září v obci Žulová na Šumpersku, poslední promítání je zatím domluvené na 29. září v jihočeském Ševětíně. Zatím je domluveno šest promítání na šesti hřištích, projekt je časově omezen termínem vydání DVD a blu-Ray, ze kterého se filmy pouští, a přízní počasí.

rwi