ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Odstartoval festival Sziget. Včera vystoupila Rihanna

0 jsk 12.8.2016

Minus prvním dnem a bombovým poplachem začal ve středu na budapešťském Starobudínském ostrově 24. ročník festivalu Sziget. Podle zpravodajského serveru 24.hu poznamenalo úvodní den akce i těžké zranění dvacetileté cizinky, která nad ránem za nevyjasněných okolností spadla z pódia. S poraněním páteře ji museli hospitalizovat.

Na mostě vedoucím k hlavní vstupní bráně na ostrov našla ve středu bezpečnostní služba batoh bez majitele a oznámila to policii. Ta provedla nezbytná preventivní opatření a zavazadla prověřil pyrotechnik, který nenašel žádné výbušniny. Podle informací zpravodajského serveru kisalfold.hu byla v batohu klobása a pivo. Server poznamenal, že jídlo a pití je zakázáno brát na festival.

Ve čtvrtek, v nultý den festivalu, vystoupila mimo jiné i zpěvačka a skladatelka Rihanna z Barbadosu, která je jedním z taháků letošního ročníku. Festival Sziget, který nabízí prostor i opeře, divadlu, cirkusu, muzeím, výtvarníkům i milovníkům sportu, byl v letech 2011 a 2014 vyhlášen za nejlepší velký festival v Evropě. Návštěvníky do 17. srpna čeká přes 1500 programů.