ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5091 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ochutnejte, co jste ještě nejedli, neblbněte, ať to nezkazíte všem a smějte se….

0 Lucia Daňková 31.1.2014

“Nejezte blbě”…                                   do 28.2.

V rámci V. ročníku Grand Restaurant Festivalu se určitě blbě jíst nebude. Koneckonců o kvalitnější a barvitější jídelníček Čechů usiluje Pavel Maurer už několik let. Až do 28. února 2014 můžete v desítkách restauracích za zvýhodněné festivalové ceny ochutnáte speciality nejlepších a nejzajímavějších restaurací z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant 2014. Festival probíhá na 83 místech po celé zemi. A co ochutnáte? Nejlepší šéfkuchaři připraví pokrmy v kategoriích: „To jste ještě nejedli“, „Ctíme tradiční recepty a zvyklosti“ a „Láska prochází žaludkem“. Těšit se můžete například na marinovaný steak z oslí svíčkové, bizona, šnečí ragú s bazalkou, ráčí ocásky, rybu Fugu či zmrzlinu z kozího sýra s višňovým kompotem.

 Chutně a zdravě u farmářů                              sobota 1.únor 2014

Farmáři jsou po krátké pauze zpátky. Na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízí opět širokou nabídku sortimentu od pečiva, přes mléčné výrobky (sýry, jogurty…), ovoce, zeleninu, maso, uzeniny, vajíčka, houby, med, koření po rybí speciality. Stánky jsou otevřeny od 8-14h.

 “Only The Good Ones”                         leden – únor

Momentky – jako druh fotografie známe všichni. Pro Michala Nanoru se staly námětem pro výstavu, která teď probíhá v Rudolfinu. Nápad vznikl v průběhu Michalova pětiletého pobytu v New Yorku. Výstava sleduje momentku, snímek pořízený amatérem pro osobní potřebu, coby zdroj inspirace pro další fotografické oblasti, především uměleckou fotografii v americkém kontextu. Výstava představuje více než 200 děl známých i méně známých autorů.

Roman Týc … jen blbni, zkazíš to všem!          do 13.března 2014

Novou výstavu připravil pro galerii Dvorak Sec Contemporary (Dlouhá ulice, Ph 1) umělec Roman Týc. Jmenuje se …jen blbni, zkazíš to všem! podle jednoho ze stereotypních napomenutí, které rádi říkají učitelé či jiné dospělé autority dětem. Týc se výstavou obrací do svého dětství a rodinného prostředí, které podle jeho vyjádření nebylo zcela funkční. Výstava nepřináší prvoplánovou “kontroverzi”, jak Týcovy projevy širší veřejnost vnímá, zato je mnohem osobnější a otevřenější než většina jeho dřívějších projektů. Rok, ve kterém oslaví Týc své 40. narozeniny, zahajuje bilanční výstavou, na níž začal myslet při pobytu ve vězení před dvěma lety.

 Živá exotika                                       sobota 1.únor 2014

První únorová sobota bude patřit na Výstavišti v Holešovicích exotickým zvířatům a jejich přátelům. Probíhat bude zároveň prodej a výměna zvířat a rostlin v pavilonu “E”. Součástí bude veterinární poradna, pokud si chcete zakoupit nebo jste si již koupili jakékoliv zvíře, zdarma vám jej prohlédno, určí pohlaví a poradí s chovem hned dva veterináři. Vstupné je jednotné 65,- Kč a platí pro všechny od 16 do 65 let včetně.

 Doba Ledová živě                                             víkend 1.- 2.února 2014

Mamut Manny, tygr Diego, lenochod Sid a další oblíbené postavičky ožijí v originální show pro celou rodinu ve vysočanské O2 aréně. Půjde o představení kombinující film, krasobruslení, umění ve vzduchu a loutkářství, které se s úspěchem představilo v mnoha zemích světa. Zajít sem můžete 1. a 2.února, tedy v sobotu i v neděli. 1.2. v časech 11, 15 a 19h, 2.2. v 11a 15h.

 Jistě pane premiére                             1.únor 2014

Autoři Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére, Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného „britcomu” divadelní komedii. Ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí. V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku. Po svém vám ji opředvedou protagonisté hry v Divadle bez zábradlí.

Grand festival smíchu Pardubice                do neděle 2.2.2014

Východočeské divadlo se stalo v týdnu nejspíš nejveselejším místem republiky. Právě tam se totiž odehrává již čtrnáctý ročník divadelního komediálního Grand festivalu smíchu. Potvrá do neděle. O nejlepší komedii za loňský rok rozhodne porota, ke slovu se ale dostanou také sami diváci.