ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ochutnáme čokoládu, navštíme Hrad i hokejovou šatnu a otevřeme sezonu v ZOO

0 Lucia Daňková 28.3.2014

Tim Burton,  jeho šílená nevěsta a další postavy           od 28.3. – 3.8.2014

Beetlejuice, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů nebo Ospalá díra Co mají společného? Jde o snímky nepřehlédnutelného chlapíka – Tima Burtona. Americký režisér, grafik, designér a snad největší surrealistický fantasta je v Praze a to proto, aby v pátek 28.3. otevřel výstavu svých prací. Expozice bude přístupná od 28. března do 3. srpna 2014 v Domě U Kamenného zvonu a nabídne několik set kreseb, fotografií, skic či sochařských instalací. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 20h.

Čokoládový festival                                   28.3.- 30.3. 2014

V pátek začíná v Galerii Harfa v Praze Čokoládový festival. Kromě čokoládových delikates se letos můžete těšit i na další laskominy, které obsahují čokoládu, jako jsou třeba vafle, perník a bonbony. Vystaveny budou obaly čokolád z celého světa. Netradiční inspirací bude nepochybně kulinářská přehlídka šéfkuchařů, kteří budou připravovat kromě dezertů i méně obvyklá jídla, samozřejmě s použitím čokolády. Jídla jako je vepřová panenka plněná švestkami a přelitá bylinkovou čokoládou s bramborovými placičkami a další dobrot ybudou také nabídnuty k ochutnání. Další kulinářskou exhibici předvede Ilona Dostálová, autorka kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“.

Výstava za všechny prachy                                 29.11. 2013 – 15.7. 2014

Peníze v širších souvislostech. Od 29. listopadu nabízí Národní muzeum v Nové budově výstavu o historii platidel, dějinách podnikání nebo o fungováním banky a burzy. Výstava sleduje i vliv peněz na umění, životní styl či lidskou morálku. Národní muzeum na připravované výstavě ukáže jedny z nejcennějších pokladů svých depozitářů. Zapojila se i řada významných institucí v České republice i v zahraničí. Vedle předmětů mimořádné historické i finanční hodnoty nabídne výstava řadu interaktivních a herních prvků. Otevřeno je od 10-18h.

Pražský Hrad  otevře dveřě                               sobota 29.3. 2014

Letní sezóny na Pražském hradě začíná. Proto budou v sobotu 29.3. zdarma otevřeny nejvýznamnější objekty, do kterých je jinak vstup možný jen s okruhovou vstupenkou. Návštěvníci tak budou moci volně navštívit mj. Zlatou uličku, vnitřek katedrály sv. Víta, majestátní Vladislavský sál, impozantní románský interiér baziliky sv. Jiří či nedávno opravený renesanční Rožmberský sál. (((( Den otevřených dveří v návštěvnických objektech doplní doprovodný program; Hrad pro návštěvníky v 10.00 otevřou tři panovníci, kteří vývoj Hradu výrazně ovlivnili – Karel IV., Rudolf II. a Marie Terezie.

Zoo otevře novou sezónu                                 sobota 29.3. 2014

Letošní zahajovací slavnost bude patřit gorilám – jejich ochraně v Africe i pražskému chovu. Pod velkým přístřeškem u Gulab Restaurantu vyroste náborové středisko strážců pralesa, kde si každý příchozí bude moci poměřit síly s těmi, kdo chrání gorily ve střední Africe. Nábor nových rekrutů zpestří kromě vědomostních disciplín také zkouška fyzické zdatnosti. Vše propukne v 11hodin dopoledne. Bohatý program pokračuje ve 14 hodin u Vzdělávacího centra, kde pokřtíme nové vydání Lexikonu zvířat od A do Z. Na všechny, kdo dorazí, bude čekat překvapení! Oslavovat se bude až do odpoledne, kdy se symbolicky rozloučíme s jednou z ikon pražské zoo – Lineárkou. Řada voliér se táhne takřka od hlavního vchodu až k Velké voliéře dravců.

Led a šatna mistrů Slavie zve                  sobota 29.3.2014

Hokejová O2 aréna v Praze slaví 10 let od svého otevření. O víkendu pořádá Den otevřených dveří s řadou doprovodných akcí. Během oslav budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet si i led v O2 areně. (Brusle s sebou!). Nahlédnout můžete i do hokejové šatny HC Slavia Praha a pozdravit se s několika hráči. Akce se bude konat od 14:00 do 18:00.

Sunflower Caravan + DJ Mardoša               sobota   29.3.2014

Skupina Sunflower Caravan pokřtili svoji první desku v roce 2009, společně však hrají už o nějaký ten pátek dříve. Na desce A little bit more se Andy Čermák chopil mikrofonu a kapela fenomenálním skladbám přidala další rozměr. Jak se žije Sunflower Caravan? Pokud jste to ještě v pražském klubu La loca na jejich pravidelných koncertech nezjistili, zkuste to tento víkend, v sobotu 29.3.2014. Koncert doplní after party plná těch nejlepších indie popových hitů současnosti v těch nejneodolatelnějších remixech, což se postará DJ Mardoša. Ano, ten Mardoša.