ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18413 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ochechule je knižní debut Davida Drábka

0 jsk 15.9.2021

Ochechule je název prozaického debutu dramatika a divadelního režiséra Davida Drábka, se kterým nyní přichází nakladatelství Akropolis. Jedná se o částečně autobiografickou a velice osobní knihu pamětí, která svým obsahem přesahuje současný život a vydává se na ten posmrtný.

Autor čtenáře provází svým „životem po životě“. Vypráví o setkání devíti postav, které společně putují podivnou poušť připomínající krajinou v neohraničeném čase. Každý z hrdinů knihy seznamuje ostatní se střípky ze svého života a celý příběh postupně graduje ke svému závěru.

Kniha obsahuje jak humor, absurditu, fantazii, tak i humanismus, a vybízí k zamyšlení. Sám autor ji označuje jako jakýsi „vizionářský román“, jakési nahlédnutí do „života po životě“ tak, jak si ho představuje on. Nejedná se ale o exkurzi plnou strachu, nýbrž o zábavný a veselý výlet do neznáma.

Ochechule zcela jistě zanechá v každém čtenáři svou stopu.  Možná i přiměje k sebereflexi a touze stát se lepším, ale především pobaví svým originálním humorem.