ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28259 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ocenění od OSA získali Marek Ztracený, Zdeněk Svěrák, Luboš Andršt a další

0 jsk 6.6.2022

Ve čtvrtek se již po sedmnácté uskutečnily Výroční ceny OSA, které oceňují nejúspěšnější hudební skladatele a textaře v oblasti populární a klasické hudby v patnácti kategoriích.

Nejúspěšnějším skladatelem populární hudby a nejúspěšnějším textařem se stal Marek Ztracený (na snímku). Zlatou cenu OSA za celoživotní přínos převzal Zdeněk Svěrák. Do Zlatého fondu OSA byl zapsán Luboš Andršt (in memoriam) a skladba Dej mi víc své lásky Petra Jandy a Pavla Chrastiny. Cenu za propagaci a šíření české hudby udělila dozorčí rada OSA Juraji Filasovi (in memoriam).

Večerem v kulturním paláci Vzlet provedl skladatel, herec a moderátor Jan Maxián. Záznam Výročních cen OSA bude možné sledovat na televizi Óčko Star 14. června od 17 hod. a 15. června od 21 hod.

Ocenění vycházejí přímo ze statistik OSA. Podle pravidel zahrnují skladby a autory, kteří poprvé v posledních dvou letech zaznamenali mimořádný úspěch ve vysílání rozhlasu a televize, v koncertním provedení, v prodejnosti nosičů, na internetu a při dalších užitích hudby, a to bez ohledu na datum jejich registrace u OSA. Kategorie, které nejsou uděleny na základě dat, ale na základě rozhodnutí dozorčí rady OSA, jsou Zlatá cena OSA za přínos české hudbě, Zlatý fond OSA za dlouhodobě nejhranější skladby nebo autory a Cena za propagaci a šíření české hudby.

V rámci večera zazněly písně českých autorů, které vznikly především v posledním roce. Vystoupili Aiko, Albert Černý, Ewa Farna, Giudi, Dominika Hašková, Marta Jandová, Mirai Navrátil, Michaela Palová a další.