ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15165 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Očekávaný snímek Příběh Kmotra bude mít premiéru 24. října

0 Richard Winter 6.9.2013

Příběh Kmotra, nový český film Petra Nikolaeva, bude mít premiéru 24. října. Podle tvůrců snímek o prorůstání zločinu a politiky možná ovlivní nadcházející volby. I proto se jeho premiéra posunula. Autoři scénáře Petr Nikolaev a Miroslav Oščatka spolupracovali na scénáři i během natáčení s kriminalisty Karlem Tichým a Hynkem Vlasem, kteří vyšetřovali obě kauzy sahající až do nejvyšších pater naší společnosti a nyní stojí mimo službu. Vycházeli též z přímých svědectví Mrázkových přátel a známých.

Jaroslav Kmenta, autor předlohy k filmu dodává: “Film Příběh Kmotra připomene jeden z největších pomníčků české kriminalistiky – násilnou smrt krále českého podsvětí Františka Mrázka. O tom, že byl vlivným mužem polosvěta českého byznysu, politiky a podsvětí, se vědělo dlouho. Ale až teprve po jeho vraždě vyšlo najevo, kam až sahala jeho chapadla moci. Odhalil to spis Krakatice, který policie vedla na Mrázka v letech 2000 až 2002.”

Do hlavních rolí jsou obsazeni Ondřej Vetchý (František Vedral) a Lukáš Vaculík (kriminalista Čestmír Cajthaml).
Příběh Kmotra je filmové drama inspirované životem Františka Mrázka. František Vedral (Ondřej Vetchý) začínal  v 80. letech jako vekslák a postupně zbohatl na podvodech, bankovních čachrech, kuponové privatizaci, lobbingu a dalších činnostech. Přiblíží nám dobrodružství muže, který ovlivňoval zákulisí vysoké politiky. Napojení kontroverzních podnikatelů do nejvyšších pater politiky, ale i do struktury soudů, rozvědky a policie je fascinující.

Jak je vůbec možné, že mu to i jeho přátelům z byznysu a politiky tak hladce procházelo? Kdo má nyní jeho archiv a co z něj zbylo? Z čeho pramenila moc a peníze starých veksláků – kapitalistů? Kdo převzal vliv? Kde jsou kořeny korupce v Česku? To jsou všechno otázky, které otevírá thriller Petra Nikolaeva Příběh Kmotra.