ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4766 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oceán vydá singl a pojede na turné

0 Redakce 15.4.2011

Už příští týden zazní v českém rozhlasovém éteru zbrusu nová píseň od znovuobnovené synthipopové skupiny Oceán. Nový singl Odlesk tvůj je výjimečný hned ve dvou ohledech. Je to první nová skladba Oceánu po devatenácti letech a hudba skupiny se vůbec poprvé spojí s ženským hlasem.

Post loni zesnulého zpěváka Petra Muka totiž zaujala zpěvačka Jitka Charvátová, známá svým působením ve skupinách Fiction či Skyline. Hudba vznikla ze spolupráce Oceánu s producentem Arminem Effenbergerem, skladbu otextoval tradiční oceánský textař Petr Hons. Nový singl předznamenává jak květnové turné Oceánu, tak chystanou novou desku, která je předběžně plánovaná na rok 2012.

Petr Hons k textu nového singlu říká: „Je vlastně o hledání víry, viděno z perspektivy naší osobní, vnitřní víry, kdy jednou všechno vidíme ostře a jasně, a znenadání se nám všechno rozmazává a to, co bylo v jednu chvíli srozumitelné, je v dalším okamžiku pryč. Odlesk naší víry, naděje, hledání, pokory. Odlesk toho, co nás každým dnem povzbuzuje a neustále nás
drží nad vodou.“

Květnové česko-slovenské turné Oceánu, které odstartuje 27. dubna v Praze v klubu Roxy, bude pojato jako vzpomínka na starý Oceán. Na koncertech zazní převážně starý repertoár kapely v nových aranžích s vokálem Jitky Charvátové. Kromě nové zpěvačky si Oceán pozval také další zajímavé hosty, kteří byli se začátky Oceánu spojeni. Na koncertech tak budou mít návštěvníci možnost slyšet skladby Oceánu například v podání Richarda Krajča, Matěje Rupperta s doprovodem Romana Holého, Laco Lučeniče nebo zpěváka Bohouše Josefa.

Stálým hostem turné bude pražské popové duo Cartonnage, které při této příležitosti představí skladby z nového alba I'm Not Your Computer. V Bratislavě společně s Oceánem vystoupí i skupina Monte Rosa.

Kromě pražského koncertu bude mít turné dalších pět zastávek: 5. 5. v Brně na Flédě, 14. 5. v Ostravě v klubu Garage, 20. 5. v Bratislavě v Majestic Music Clubu, 26. 5. v Českých Budějovicích v Metropolu a šňůra bude zakončena 27. 5. koncertem v Londýně v klubu RichMix.

Z koncertů v Roxy a Brně bude pořízen záznam, který ještě před koncem turné vyjde společně s novým singlem na CD u vydavatelství EMI. CD Oceán – Roxy bude pokřtěno 20. 5. na koncertě v Bratislavě.

Kromě Jitky Charvátové na postu hlavní zpěvačky vystoupí Oceán na turné ve své původní sestavě: Petr Kučera – klávesy, Dušan Vozáry – klávesy, kytara, Jan Vozáry – bicí a Petr Hons – texty.

tz