ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8988 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obsazení hlavních rolí v příštím díle Hvězdných válek určí konkurz

0 Richard Winter 8.11.2013

Obsazení hlavních rolí v příštím díle Hvězdných válek určí rozsáhlý veřejný konkurz. Informuje o tom stanice BBC, podle které jde u tak rozsáhlé produkce o neobvyklý postup. Filmoví tvůrci v Británii a v Irsku již hledají dívky a mladíky kolem 20 let. Veřejné konkurzy pro díl Hvězdné války: Epizoda VII mají začít tento týden na různých místech Velké Británie a Irska – včetně Londýna, Dublinu nebo Glasgowa.

Natáčení filmu Hvězdné války: Epizoda VII má začít v ateliérech Pinewood Studios u Londýna na jaře příštího roku. V kinech by se měl snímek objevit v roce 2015. Původně se na twitterovém účtu @UKopencall pouze objevilo oznámení, že se uskuteční celonárodní konkurz na představitele hlavních rolí v nejmenovaném Disneyho filmu. Produkční společnost Lucasfilm režiséra Hvězdných válek George Lucase se loni v říjnu stala majetkem společnosti The Walt Disney Company.

Konkrétně mají producenti zájem obsadit role “velkoměstské a silné” osiřelé dívky před dosažením 20. roku věku a protřelého mladíka ve věku kolem 20 let. Společnost Lucasfilm BBC odmítla oficiálně potvrdit, že konkurz souvisí právě s Hvězdnými válkami. Je pravděpodobné, že postavy v uveřejněném inzerátu byly schválně popsány tak, aby si je nikdo nespojoval se sci-fi filmem.

Tvůrci Hvězdných válek už v minulosti obsadili do hlavních rolí málo známé herce a herečky, které ale našli prostřednictvím klasického castingu. Například roli Lukea Skywalkera v roce 1977 získal předtím téměř neznámý Mark Hamill.