ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13209 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obrazy v kině, fotografie v muzeu a dávka adrenalinu na Výstavišti

0 Lucia Daňková 1.3.2015

Matějská pouť    2015       Výstaviště Holešovice, Praha

Matějská pouť má před sebou  historické 420. jubileum a 52. ročník v areálu Výstaviště (Praha 7 – Holešovice). Od 28.února do 19.dubna nabídne návštěvníkům neuvěřitelných 120 českých i zahraničních  atrakcí. Zároveň jsou pro vás po celém areálu připravena rychlá občerstvení, orientální cukrovinky, perníková srdce, hračky a mnoho dalších prodejních stánků. Každou sobotu a neděli bude pro rodiče s dětmi připraven vždy zábavný program od umělecké skupiny Medúza na Křižíkově fontáně. Upozorňujeme že program se ruší za špatného počasí (déšť, sníh, silný vítr). O víkendech je otevřeno od 10 do 22hodiny.

Rembrandt v kině              Praha , kino Lucerna     1.3.2015

V kině Lucerna si dnes můžete prohlídnout netrpělivě očekávanou a pečlivě připravovanou výstavu  věnovanou  Rembrandtovi.   Poprvé v moderní historii se do Amsterdamu vrací některé z nejslavnějších Rembrandtových obrazů z evropských a amerických sbírek. Největší holandská výstava roku 2015 a pozdní tvorba velkého mistra, která výrazně překračuje umělecké hranice své doby! Výstava se zaměřuje na tvorbu posledních let Rembrandtova života, které se pokládají za jeho nejlepší roky. Mistrovská díla z tohoto období zrcadlí podobu Rembrandta jako člověka i jako umělce. Tento film zkoumá každé z klíčových děl výstavy, prostřednictvím příspěvků speciálně pozvaných hostů, včetně kurátorů a historiků umění. Pro mnoho lidí je Rembrandt největším umělcem, který kdy žil, a tento film se snaží prozkoumat pravdu o člověku, který je opředen legendou.

Retrospektiva Židlický      Dům fotografie, Praha

Hodonínský rodák Vladimír Židlický, absolvent katedry fotografie FAMU a po léta pedagog Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně, je výrazným představitelem evropského umění. Vlastní tvorbu rozvíjí od 60. let a širší bilancí se do Prahy vrací po 25 letech. Mezitím vystavoval v dalších českých, moravských a slovenských městech, případně ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Rakousku, Rusku, USA, Holandsku anebo v Číně. Na pozadí digitálních možností 21. století se Židlický obrací ke klasickým ferrotypiím, tedy k pradávné technice, která se v českých zemích těšila rozmachu naposledy v závěru předminulého století.

Fotografie netradičně        Technické muzeum, Liberec od 28.2.

Netradiční výstavu fotografií tramvají projíždějících různými zákoutími Liberce zahájilo dnes Technické muzeum v Liberci. Návštěvník si připadá, jako kdyby vstoupil do fotokomory z druhé poloviny minulého století, kterou nedávno opustil fotograf.  Několik desítek velkoformátových fotografií pro výstavu dodal místní Boveraclub. Hlavním motivem snímků jsou tramvaje, pro návštěvníky ale může být zajímavé i místo, kudy projíždí.

Cesta ven zpátky v kinech

Celkem sedm sošek České lva vrací teď do hry snímek Cesta ven. Sociální drama Petra Václava bylo oceněno mimo jiné v kategoriích nejlepší film, režie, scénář či ženský herecký výkon v hlavní roli. Mimořádný úspěch vyvolal reakci také mezi českými kinaři. Těm, kteří zvažují opětovné nasazení filmu do programů svých kin, se producenti z moloko filmu, koproducenti z České televize a distributor filmu společnost Aerofilms rozhodli vyjít vstříc a umožnit jim znovuuvední filmu za velmi přátelských podmínek. Diváci tak v některých kinech ušetří až polovinu běžné ceny vstupenky.

Festival Jeden svět  2.3.- 11.3. 2015  Praha (poté 33 českých měst)

Festivalu Jeden svět se podařilo získat film Citizenfour o whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi. Ten si včera odnesl Oscara 2015 za nejlepší dokument. Snímek uvidí úplně poprvé publikum v pražských kinech už 6. března. Režisérka Laura Poitras natáčela společně s novináři z anglického deníku The Guardian exkluzivní rozhovory s Edwardem Snowdenem, bývalým analytikem Americké bezpečnostní agentury (NSA), ještě předtím než jeho jméno zaplnilo titulky světových médií. Film Citizenfour je nejen jedinečným svědectvím o tom, jak NSA shromažďovala soukromá data z elektronické komunikace stovek milionů lidí, ale také osobní výpovědí Snowdena. Film Citizenfour upozorňuje na to, že existují hranice mezi svobodou a bezpečím na internetu. I proto Jeden svět v neděli 8. března po projekci ve Francouzském institutu pořádá panelovou debatu Internet jako propustka do soukromí. Účast potvrdil Jan Kolouch z Policejní akademie, odborník na oblast kybernetické bezpečnosti Tomáš Flídr a Lukáš Černohorský z České pirátské strany. I jiná aktuální témata otevře dalších osm panelových debat