ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8422 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obrazy Evy Macekové v centru Prahy

0 jsk 7.6.2023

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, představí 21. června v 18 hodin na úvodní vernisáži obrazy Evy Macekové. Výstava s názvem Garden Of Uroboros: Organic Bodies potrvá do 13. srpna.

„Společně se procházet v tajemném ráji bájné zahrady, kde tělo tančí v organickém propojení s přírodou a ztrácí se v myšlenkách, které spolupracují s existencí bájných bytostí… Výstava Evy Macekové nám připomíná, že jsme součástí většího celku a že naše těla souzní ve společné, nekonečné symbióze s okolním světem. Vztah mezi člověkem, přírodou a smrtí, která nám umožňuje dojít k nekonečnému zacyklení bez konce. V mýtech a legendách z různých kultur se ono zacyklení vyjadřuje hadem s nezaměnitelným názvem Uroboros,“ vysvětluje kurátorka výstavy Dominika Bernatková.

Maceková experimentuje s technikami a materiály, což jí umožňuje pastózní, bohatá textura na jednotlivých obrazech a také intenzita barev, která pozvolna přechází do šerosvitu a usazuje diváka do děje především za pomoci světla. Rytmus zahradního ráje udává zvuková instalace, kterou zpracoval pro výstavu Garden Of Uroboros: Organic Bodies hudební producent Oliver Torr.