ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11478 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obnovte si šatník, navštivte kavárnu, kino nebo divadlo a nalaďte se vánočně

0 Lucia Daňková 20.12.2014

Betlémské  světlo     od 20.12.2014

Betlémské světlo se rozzářilo na mnoha místech Prahy. Například v horní části Václavského náměstí se skauti s lucernou objeví  u v poledne a světlo tam bude svítit až do Štědrého dne. Do parku za Staroměstskou radnicí si pro malý plamínek můžete přijít od sobotních dvou hodin odpoledne. Tady zároveň proběhne  i kulturní program, ve kterém se od 13. do 17. hodiny průběžně představí jednotlivé hudební soubory, např. děti z DĚTSKÉ OPERY PRAHA a další soubory.

Rybovka v kině      20.12.2014

Pokračují živé přenosy do kin. Dnes se můžete vydat na Českou mši vánoční. Přímý přenos koncertu České filharmonie do kin začne v 14:45h. Na programu je mimo jiné Rybova Česká mše vánoční. Dirigovat bude Jiří Bělohlávek.  V první půli koncertního odpoledne zazní Dvořákovy Slovanské tance. Kromě hudebního a pěveckého provedení na nejvyšší úrovni, s jakým se diváci vůbec mohou setkat, je přenos do kina atrakcí sám o sobě. Desítka kamer odhalí nečekané záběry a pohledy, které divák běžně v koncertní síni nemá šanci spatřit. V přestávce se diváci můžou těšit na rozhovory s hudebníky a dirigentem a přenosem je provede šéf ČF David Mareček. Přenos bude režírovat Stanislav Vaněk z České televize. Své nejbližší kino diváci najdou na stránkách www.vicnezfilm.cz v sekci koncerty. Nikdo by to na přenos neměl mít dále než 30 km. Detaily na www.vicenezfilm.cz

Děvčátko -Vánoční příběh, studio DVA     20 – 21.12.204

Magický příběh na motivy Hanse Christiana Andersena o děvčátku Lucii, které se na Štědrý den touží dostat za štěstím na druhý břeh zamrzající Temže. Vánoční muzikál se živým orchestrem vás škrtnutím zápalky přenese do kouzelného světa přání. Studio DVA na pražském Václavském náměstí nabízí představení v průběhu víkendu hned 4 krát.   www.studiodva.cz

Boutique Market     20. – 21.12. 2014

Poslední adventní víkend ožije  Pražská tržnice Boutique Marketem  od 10-19h si můžete zajít do vytápěné haly č.13 a zanakupovat si.  Na jednom místě najdete zboží, které lze označit slovem “boutique”. Najdeme tady  vše od  od delikates po designové výrobky. Pro výrobce těchto produktu je typická malá produkce, důraz na kvalitu, tradiční zpracování, inovativní myšlení a respekt k životnímu prostředí.

Neu BAZAR         20.12.2014

Váš šatník kyne, pomalu překypuje a vy potřebujete uvolnit jeho osobní prostor pro nové trendy a povánoční slevy. Nehledě na to, že stereotyp se nenosí a proměny garderóby jsou malým osobním juchuchu.  Kavárna Neustadt na pražském Karlově náměstí  Vám nabízí možnost 20.12.v rámci bazaru oblečení a doplňků refreshnout svou skříň, dohnat nulovou dárkovou aktivitu nebo si jen tak udělat radost a dát si dobré kafe.

Polský filmový plakát   do 28.2.2015

Výstava Polski plakat filmowy, která právě probíhá v pražských kinech Aero, Bio Oko a Světozor, představuje výběr 102 filmových plakátů z takřka 2000 polských plakátů v archivu filmové galanterie Terryho ponožky. Vystavené exempláře vznikly v rozmezí let 1953 až 1991, dokumentují tedy různé etapy vývoje tohoto média v zemi, která bývá považována za největší světovou plakátovou velmoc. Vystavená kolekce představuje tvorbu nejzásadnějších polských plakátových autorů. Ve foyer zmíněných tří kin bude výstava k vidění až do konce února roku 2015.