ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10846 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oblíbená světová kniha míří na český trh

0 jsk 1.2.2022

Knihy Dobrovský přináší českým čtenářům román světových kvalit. Půlnoční knihovna od spisovatele Matta Haiga je směsicí okamžiků každodenní kruté reality a alternativního vesmíru, ve kterém se odehrávají ty nejdivočejší sny. Kniha je v zahraničí obrovským hitem, stala se vítězem 12. ročníku ankety Goodreads Choice Awards 2020 v kategorii Fikce. Kvalita Půlnoční knihovny dosahuje takové úrovně, že si jednoznačně získá své čestné místo ve světové beletrii. Neměla by proto uniknout jak náruživým čtenářům, tak i těm příležitostným.

Co by se stalo, kdybychom se v životě rozhodli jinak? Nejen touto palčivou otázkou se zabývá Matt Haig v románu, který je životním příběhem Nory Seedové. Ta věří, že je její dosavadní život plný zklamání a zoufalých rozhodnutí. Není spokojená se svým osudem ani sama se sebou. Několik nešťastných okolností jí donutí svůj život raději ukončit, ale paradoxně se ani to Noře nedaří tak jednoduše.

Kniha se mezi čtenáři z celého světa stala oblíbenou. Byla pozitivně zrecenzována nejvýznamnějšími světovými deníky a časopisy, mezi kterými byly New York Times, The Guardian, Daily Mail, People. Známá americká zpěvačka a skladatelka Dolly Parton o ní tvrdí, že je okouzlující.