ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5585 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Objevili neznámé nahrávky Boba Marleyho

0 jsk 13.2.2017

Dosud neznámé nahrávky jamajského reggae zpěváka a skladatele Boba Marleyho objevily v suterénu jednoho zpustlého londýnského hotelu. Jde o třináct kotoučů už zmasterovaného analogového záznamu koncertů v Londýně a Paříži, které Marley odehrál v letech 1975 až 1978.

Přestože šlo o záznam ve vysoké kvalitě, zrestaurovat se plně podařilo pouze deset kotoučů. Práce na záznamech trvala rok a stála 25 tisíc liber. Pod stav kotoučů se nepříznivě podepsalo jejich dlouhodobé skladování ve vlhkém prostředí. Informovala o tom stanice BBC.

Nahrávky byly objeveny při vyklízení již nefunkčního hotelu v Kensal Green na severozápadě Londýna, ve kterém Marley se svou skupinou Wailers bydlel během evropských turné v polovině sedmdesátých let. Koncerty byly zaznamenány na čtyřiadvacetistopý magnetofon zapůjčený od kapely Rolling Stones.

O zrestaurování nahrávky se postaral zvukový mistr Martin Nichols z nahrávacího studia White House Studios. Záznamy pocházejí z koncertů v londýnských sálech Lyceum (1975), Hammersmith Odeon (1976) a Rainbow (1977), také z pařížského Pavillonu (1978).

Bob Marley zemřel v roce 1981.

Tagy: