ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5219 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obama ocenil Springsteena

0 Redakce 9.12.2009

Americký prezident Barack Obama měl v neděli možnost odměnit za dlouhodobou podporu nejenom svou, ale i předešlých demokratických prezidentských kandidátů zpěváka Bruce Springsteena. Osobně mu předal cenu Kennedyho centra za celoživotní přínos umění. Kromě Springsteena ocenění obdrželi také herec Robert De Niro, režisér a producent Mel Brooks, jazzman Dave Brubeck a operní pěvkyně Grace Bumbryová.

Já jsem prezident, ale on je šéf,“ řekl Obama na adresu šedesátiletého Springsteena v narážce na jeho hudební přezdívku The Boss.

Springsteen zase během děkovací  řeči mimo jiné pronesl: „Vynaložili jsme opravdu velké úsilí, aby se naše hudba stala součástí amerického života a součástí života našich fanoušků. Toto ocenění je něco jako potvrzení, že se nám to podařilo. Je to uklidňující.

Televizní stanice CBS odvysílá 29. prosince záznam z předávání ocenění.  Springsteenovy skladby na něm na počest zpěváka zazpívali Sting, John Mellencamp, Jennifer Nettles a Melissa Etheridge.

Ceny Kennedyho centra vznikly v roce 1978 a jejich význam je srovnáván se ziskem rytířského titulu ve Velké Británii nebo s francouzským vyznamenáním Čestné legie. Mezi v minulosti oceněnými jsou například Tina Turner, Barbra Straisand, Roger Daltrey, Pete Townshend nebo Luciano Pavarotti.

JŠp