ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4910 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oasis: Okouzlující provokatéři

0 Redakce 29.1.2009

Provokativní britpopové hvězdy Oasis si stejně snadno umí nadělat přátele i nepřátele. Vždy tomu tak bylo a ani s postupujícím věkem se na situaci nic nemění. Důkazem jsou i zprávy, které se v posleních dvou týdnech objevují v mediálním prostoru.

Nového přznivce čerstvě získal kytarista skupiny Noel Gallagher – ve tváři Gaze Cobaina z The Amorphous Androgynous. Zatímco se u soudu řeší otázka trestu, který si jistý Daniel Sullivan odpyká za napadení spoluzakladatele Oasis během vystoupení kapely na loňském Virgin Festivalu v Toronu, věnuje se již zotavený muzikant zcela jiným záležitostem a úspěšně lanaří kolegy z dalších skupin pro své záměry. Koneckonců, soudní poradci už poces pomalu uzavírají – a jak se shodli, přitěžující okolnosti přesouvají čin sedmačtyřicetiletého Sullivana do vyšší trestné sazby, místo původně předpokládaných pěti let teď útočníkovi, který v září 2008 způsobil to, že Noel během koncertu upadl na obrazovku před sebou a zlomil si několik žeber, mu teď hrozí odnětí svobody v délce čtrnácti let. Do vězení navíc bude muset nastoupit bez nároku na odklad už 6. března. Oasis tím získali satisfakci za zrušení plánovaných dalších štací z turné k podpoře svého nejnovějšího alba Dig Out Your Soul, a mohou jít dál. Noel se tak hned pustil do příprav dalšího singlu. Za tímto účelem požádal již zmíněného Gaze Cobaina, aby zremixoval skladbu Falling Down, která se má právě stát dalším singlem Oasis. Informoval o tom sám Cobain na svém blogu na MySpace. „Noel Gallagher zavolal osobně do centrály Automobile Association, a jak je jen ten chlapík také příjemný," napsal Cobain. „Chce po nás, abychom zremizovali příští singl Oasis Falling Down z desky Dig Out Your Soul, a dává nám carte-blanche udělat s ním co se nám zlíbí." Píseň Falling Down přitom už jednou vyšla v remixované verzi od The Chemical Brothers – a sice jako o „B strana“ pilotního singlu The Shock Of The Lightning. Tímto tahem si ovšem Gallagher definitivně získal přízeň The Amorphous Androgynous, jejichž loňské album A Monstrous Psychedelic Bubble Exploding In Your Mind (Vol 1. Space Rock) označil na oficiálním Oasisinet blogu, jako „jedna z nejlepších věcí, které jsem kdy slyšel.“  Jak Cobain prozradil, Noel dokonce objednal deset kopií alba jako vánoční dárky pro své přátele. „Dvě z deseti byly pro Paula Wellera a pro chlápka v Kasabian," napsal na MySpace Gaz, jehož kapele bude svěřena režie aftershow party po vystoupení Oasis na londýnském Wembley stadionu letos v červenci.

Na rozdíl od svého brata Noela Liam Gallagher další hvězdy show businessu jakoby zcela záměrně dráždí a provokuje –  a k tomu se s chutí „promenáduje“ se na stránkách bulvárního tisku. Nejčerstvější událost, která se v plátcích řešila, byla jeho menší potyčka s Tomem Cruisem. Oba umělci se údajně málem poprali v hotelu v Německu, kde na sebe narazili na chodbě. Nepříjemná scéna, jak tvrdí zasvěcenec, souvisí s telefonátem Cruise, který zavolal Gallagherovi a pohádal se s ním po shlédnutí dokumentu z DVD Oasis Lord Don't Slow Me Down. Zpěvák v filmu totiž označil herce jako „malého bastarda“ a prohlásil, že jej „nemůže vystát“. Kritický vývoj situace byl nakonec odvrácen, když Gallagher připustil, že se mu Cruise „doopravdy líbí“ ve filmu Cocktail, uvádí se ve zprávě v Daily Star.

Poslední (už ne bulvární) novinkou z tábora Oasis od začátku roku je, že 14. ledna skupina uveřejnila na své stránce na MySpace (www.MySpace.com/oasis) nový osmnáctiminutový dokument Dig Out Your Soul In The Streets. Snímek pořídili bratři Emmett a Brendan Malloy, režisérský tandem známý mimo jiné svou prací na videoklipech The White Stripes, Sheryl Crow, Metalliky, Foo Fighters či Def Leppard Materiál vznikl v minulém roce v New Yorku, když bratři Gallagherovi vyrazili do metra učit pouliční muzikanty skladby ze svého nového alba Dig Out Your Soul – ještě předtím, než se vůbec dostalo na americký trh.

 ZLATINA JEŘÁBKOVÁ