ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6489 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O2 arena v loňské sezóně dosáhla třetí největší návštěvnosti

0 jsk 5.1.2024

Devatenáctá sezóna pražské O2 areny přilákala svým programem třetí nejvyšší počet návštěvníků za celou dobu své existence a uskutečnilo se v ní téměř 100 akcí. Letošní dvacátá bude ještě větším zážitkem ve všech směrech.

Největší multifunkční aréna v České republice má za sebou z pohledu návštěvnosti třetí nejúspěšnější sezónu, ve které měla své vstupní brány pro návštěvníky otevřené takřka každý třetí den. Bezmála 950 tisíc lidí se účastnilo hudebních, sportovních nebo jiných akcí a celkový počet návštěvníků od roku 2004, kdy se aréna otevřela, se tak navýšil na téměř 13,3 milionů.

Z celého počtu akcí bylo přibližně 40 procent hudebního charakteru, stejný poměr nabídly extraligové zápasy HC Sparty a zbylých 20 procent bylo zastoupeno rodinnými a jinými sportovními akcemi. Mezi nejnavštěvovanější akce patřily zahraniční koncerty Iron Maiden, Roger Waters, ale i domácí Queen Relived by Queenie, kteří všichni vystoupili hned dvakrát po sobě. Bryan Adams, Kiss nebo Maneskin opětovně zaplnili O2 arenu do posledního místa. Z těch českých pak zazářily například kapely Lucie, Mirai nebo Ewa Farna, Ben Cristovao či Marie Rottrová.

Svým první vystoupením v O2 areně diváky naprosto nadchli Dara Rolins nebo Calin a Viktor Sheen, ze zahraničních pak Pentatonix, Louis Tomlinson nebo Lewis Capaldi. Již popáté přijeli hvězdy z parkurového světa v rámci unikátní Prague Playoffs. Cirque du Soleil uchvátili diváky svými schopnostmi v květnu hned osmkrát po sobě.

Multifunkční centrum O2 universum si užilo v podstatě svou první celoroční sezónu, protože i když bylo otevřeno už v roce 2019, do jeho provozu následně zasáhla pandemie covid-19, kdy fungovalo jako národní očkovací centrum a otevřelo až v dubnu 2022. V loňském roce pak přivítalo ve svých 38 variabilních sálech až 120 tisíc návštěvníků na různých veřejných i korporátních akcích.

O2 arena nyní zahajuje svou dvacátou sezónu, kdy bude hlavním programovým vrcholem 87. mistrovství světa v ledním hokeji. Očekává se, že obě haly tak v roce 2024 navštíví více než jeden a půl milionu lidí a dosáhne tak svého rekordu.

Tagy: