ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8561 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O vítězích hudební soutěže Skutečná liga se rozhodne v sobotu

0 Redakce 18.12.2018

Skutečná liga je největší tuzemská soutěž pro neprofesionální kapely všech hudebních žánrů. Hlavním soutěžním kritériem je živé hraní a vlastní autorská tvorba. O vítězích letošního ročníku se rozhodne již tuto sobotu 22. prosince v pražském Kulturním domě Mlejn, kde pět finalistů před zraky poroty i diváků odehraje svoji koncertní show.

Hlavním cílem soutěže Skutečná liga je pomoci mladým talentům z Čech a Slovenska odstartovat hudební kariéru. Letos jde už o 14. ročník tohoto unikátního soutěžního klání. Za celou dobu soutěží prošlo již více než 3700 amatérských kapel. Finalisté jednotlivých ročníků se každoročně objevují nejen na pódiích po celé České republice a na Slovensku, ale třeba i na polském festivalu Woodstock, který se řadí mezi největší hudební akce v Evropě. Soutěží prošla třeba i známá pražská partička rockerů The Snuff.

Finále 14. ročníku se uskuteční v sobotu 22. prosince v pražském Kulturním domě Mlejn. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 115 kapel, z nichž 5 postoupilo až do finále. V rámci finálového klání bude mít každý z pěti finalistů 30 minut na to, aby si získal sympatie poroty i diváků. O vítězství se utkají kapely Cripsy Cheeks, Pearly Seconds, Bikiny, Mad Days a Beat Sisters. První kapela bude vystupovat už od 13 hodin.