ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10061 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O víkendu na streamy koncertů Cocotte Minute, Mňágy a Žďorp a dalších

0 jsk 24.4.2020

Díky Art Maratonu se v pátek 24. dubna po více než měsíci opět na několik hodin otevřou dveře pražského Paláce Akropolis. Během osmihodinového programu se tu na jevištích obou sálů představí více jak dvacítka umělců, jejichž tvorbu budou diváci moci sledovat online z pohodlí a bezpečí svých domovů. Koncertní část bude věnována kapelám a hudebním projektům, mezi které patří Cocotte Minute (na snímku), Kittchen, Bratři, Never Sol, Clarinet Factory, Bára Zmeková, Malé zvíře a Moonspotter.

Hlavní hvzdou bude nu-metalová kapela Cocotte Minute. Bude zajímavé sledovat, jak pojme komorní atmosféru vyprázdněného Paláce Akropolis, která se jinak při každé návštěvě těchto prostor těší vyprodanému sálu. Tato vyhlášená klubová kapela kvůli současné situaci nestihla dokončit svoji tour s kultovním debutem Czeko, který na podzim oprášila po patnácti letech. Mimo to bude hudební maraton probíhat i na dalších kanálech. V pátek bude z brněnské Káznice v rámci akce Live od 20 hodin koncertovat zpěvačka Nikola Mucha, která ve své tvorbě kombinuje punk, rock, folk, někdy i s příměsí reggae.

„Trošku se toho formátu děsím. Kamera je totiž neúprosnější než vrstva ožralých teenegarů, kteří mi pro samou lásku odpouští všechny moje pravidelný chyby. Takhle všichni z pohodlí svých domovů můžou vidět, jak jsem nemožná. Umožnila jsem dokonce veřejné komentáře, které se budou promítat za mnou. Jojo, měsíc a půl v karanténě a už nemám ani špetku hrdosti. Těším se,“ říká Nikola Mucha.

V rámci speciálního vysílání #kulturažije na Mall.tv v sobotu zahraje skupina Mňága a Žďorp, v neděli večer tu pak vystoupí i fenomenální zpěvák David Koller.

Zahálet nebude ani zpěvák Jen, který pro své fanoušky pravidelně virtuálně koncertuje již od začátku stavu nouze. Koncertovat bude tentokrát v neděli od 18 hodin v rámci projektu Koncert pro 10 milionů, kde ve stejný večer vystoupí i operní zpěvačka Ester Pavlů. Pravidelné live streamy koncertů svým příznivcům dopřává i kapela Vypsaná fixa (foto dole), která to v neděli od 18.30 hodin rozbalí v kompletní sestavě online z Pardubic. Hrát bude celou desku podle výběru fanoušků.