ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4661 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O Českých lvech se rozhodne v sobotu

0 jsk 8.3.2024

Již tuto sobotu 9. března od 20.10 hodin proběhne v pražském Rudolfinu v přímém přenosu České televize na ČT1 slavnostní udílení výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev.

Nejvíce šancí na prestižní filmové ocenění mají s největším počtem nominací filmy Bratři Tomáše Mašína, Úsvit Matěje Chlupáčka, Bod obnovy Roberta Hloze, Přišla v noci Tomáš Pavlíčka a Jana Vejnara, Němá tajemství rovněž v režii Tomáše Mašína, Tancuj Matyldo Petra Slavíka a televizní seriál Volha Jana Pachla.

V hereckých kategoriích si mohou v letošním roce další lví sošku na své konto připsat například Tatiana Dyková Vilhelmová, Jana Plodková, Eliška Křenková, Karel Roden nebo Martha Issová. Naopak vůbec s první nominací vstoupili do závěrečného klání o Českého lva Simona Peková, Regina Rázlová, Oskar Hes, Jan Nedbal, David Prachař nebo Milena Steinmasslová.

ČFTA pravidelně uděluje i ocenění za mimořádný přínos české kinematografii, které si v letošním roce v Rudolfinu převezme kameraman Vladimír Smutný.

Tagy: ,