ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O čem holky nemluví, řekne Helen v kině, dnes osobně

1 Lucia Daňková 19.11.2013

Ve čtvrtek 21.11. vstoupí do českých kin německý film Vlhká místa. Natočený je podle stejnojmenného  kontroverzního bestselleru německé autorky Charlotte Roche. V Německu měl premiéru na konci srpna a diváci vzali kina útokem. Během prvního měsíce snímek vidělo milion návštěvníků kin a recenzenti se shodli, že podobně kvalitní a originální „komedie“ v Německu už dlouho nevznikla. Filmový server Filmjunkies.de dokonce napsal: „Vlhká místa nejsou skandál, ale adrenalinová injekce, kterou německá komedie posledních let nezbytně potřebovala.“

Kino Bio Oko připravilo veřejnou předpremiéru v úterý 19. listopadu od 20 hodin, po filmu bude následovat moderovaná debata s herečkou Carlou Juri, která hraje hlavní roli Helen a  snímek osobně uvede.Film se opírá o knižní předlohu, vyšla v roce 2008.  Autorkou je Charlotte Roche, populární televizní moderátorka.  Přes sedm měsíců se kniha udržela na nejvyšších příčkách literárních žebříčků a stala se bestsellerem roku 2008.  U nás vyšel také v roce 2013  a k dnešnímu dni se dočkal už několika dotisků, poslední je plánován na 20.listopad 2013.

Jde o  příběh osmnáctileté Helen, která po drobné nehodě při hygieně intimních partii skončí v nemocnici. Čas si pak krátí přemýšlením a úvahami nad svým životem a “ženstvvím”. Ačkoli to zní banálně, po premiéře na mezinárodním filmovém festivalu v Locarnu v srpnu letošního roku se odborná i laická veřejnost vesměs shodovaly na tom, že film je „sice kontroverzní, ale nikoli prvoplánově šokující”. V hlavní roli Helen uvidíme osmadvacetiletou švýcarskou rodačku Carla Juri, která na letošním Berlinale obdržela proslulou cenu SHOOTING STAR pro nejlepší mladé evropské herce. Role Helen ve Vlhkých místech je pro Carlu první hlavní rolí v německém celovečerním filmu, přesto ve své domovině získala už dvakrát prestižní švýcarskou cenu Quartz.

VLHKÁ MÍSTA (Wetlands, Feuchtgebiete)

Komedie/drama, Německo 2013, 109 min.

 Režie: David Wnendt

Scénář: Claus Falkenberg, David Wnendt

Knižní předloha: Charlotte Rocheová

Kamera: Jakub Bejnarowicz

Střih: Andreas Wodraschke

Původní hudba: Enis Rotthoff; Použitá hudba od interpretů: Peaches, Canned Heat, Thee Headcoatess

Hrají: Carla Juri, Christoph Letkowski, Meret Becker, Axel Milberg, Marlen Kruse, Peri Baumeister a další