ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5429 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Yoko Ono vyzývá k postelovému protestu

0 Redakce 20.2.2009

Letos uplyne 40 let od historických protiválečných demonstrací Johna Lennona a Yoko Ono, kdy oba strávili spolu dva týdny v posteli.

Nejdříve v týdnu mezi 25. a 31. březnem 1969 v hotelovém pokoji v Hiltonu v holandském Amsterdamu, a ještě jednou ve dnech od 26. května do 2. června stejného roku v hotelu Queen Elizabeth v kanadském Montrealu se John a Yoko „zabarikádovali“ v posteli a pozvali si desítky novinářů, kteří měli zprostředkovat světu jejich postoj k válce – konkrétně pak k té ve Vietnamu. V noci z 31. května na 1. června tehdy také spolu nahráli svou protiválečnou hymnu Give Peace A Chance.

Nyní, prostřednictvím Imaginepeace.com Ono vyzývá lidi ze všech koutů planety, aby zopakovali tento model protestní demonstrace a aby jí poslali své fotografie a příběhy, které následně budou zveřejněny na uvedené internetové stránce. Na apel už zareagoval Holanďan Marcel Gootjes, který oznámil své rozhodnutí uskutečnit třídenní postelovou demonstraci. Poslední tři březnové večery plánuje Gootjes stávit ve věži Euromast v Rotterdamu a z výšky sta metrů šířit po celém světě poselství míru a sbírat finanční prostředky pro charitativní organizaci War Child. Gootjes dále apeluje na všechny rozhlasové stanice ve světě, aby 25. března přesně v 14:15 středoevropského času zahráli píseň Give Peace A Chance, čímž se chce pokusit o nový světový rekord.   

ZJ