ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4928 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nultý bod představí to nejlepší z pouličního divadla a klaunérie

0 Redakce 18.7.2011

Dvě mezinárodní přehlídky – festival pouličního divadla Za dveřmi a festival fyzického divadla a klaunérie Nultý bod – představí od 18. do 24. července v Praze to nejlepší z pouličního divadla a klaunérie. Třetí ročník akce obsadí nejužší centrum Prahy nebo jeviště Divadla v Celetné, kde bude jednou z hvězd australská rodačka Nola Rae žijící a tvořící v Anglii.

Většina zahraničních představení bude uvedena v české premiéře. Například soubor fyzického divadla Teatr Novogo Fronta připraví v bývalé ústřední budově Elektrických podniků projekt nazvaný DOTEX. Dalšími místy atraktivních produkcí z celkem jedenácti zemí budou například Staroměstské náměstí, náměstí Republiky, Ovocný trh, náměstí Míru, náměstí Republiky a náměstí Jiřího z Poděbrad. Během sedmi dní se uskuteční přes 25 představení.

Festival si klade za cíl oživit centrum města i v letních měsících a dostat metropoli na úroveň jiných evropských velkoměst, která jsou právě o prázdninách centrem kvalitního divadla, hudby či jiných forem umění. V rámci Noci bláznivých klaunů se v Divadle v Celetné 21. července objeví čtrnáct komiků z několika zemí. Jejich projekt bude premiérou i derniérou zároveň. Den předtím vystoupí na dvorku této scény malenovické Divadlo Continuo s výběrem z několika svých úspěšných projektů.

Festivaly zabývající se pouličním a fyzickým divadlem jsou v Česku ojedinělé. Chybí tradice. Například v Polsku pouliční a fyzické divadlo spoluurčovalo společenskou i národní identitu.

Podle dramaturga Petra Boháče se převážná část produkcí uskuteční pod širým nebem, a tedy zdarma.

rwi