ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový výstavní prostor Bold Gallery otevře Božská komedie Radky Bodzewicz

0 jsk 21.5.2020

Pražské Holešovice, které se rychle mění v epicentrum současného umění, budou mít další důležitý opěrný bod. Již 28. května zde vůbec poprvé otevře své dveře návštěvníkům Bold Gallery, aby představila první projekt, autorskou výstavu experimentální malířky Radky Bodzewicz (na snímku).

Nový prostor nevznikl náhodou. Pravdivost rčení o změně, která znamená život, tu dokazuje renomovaný galerista a majitel Galerie a aukčního domu Arcimboldo Oldřich Hejtmánek. Ten se rozhodl projektem Bold Gallery posunout těžiště aktivit své respektované výstavní instituce směrem k aktuálnímu umění.

Jen stěží si mohl vybrat pro svůj start lepší spojovací most mezi bohatou historií a dynamickým prostředím současné tvorby, než je právě výstava Radky Bodzewicz. Mimořádně talentovaná, originální, ještě ne třicetiletá vizuální umělkyně připravila speciálně pro Bold Gallery výstavu na motivy Danteho Božské komedie. Cestu skrze tři základní etapy posmrtného bytí – Peklo, Očistec a Ráj, chápe ale absolventka pražské akademie jako emotivní nebo psychický stav a vztahuje ji k dnešní každodennosti. Zcela výjimečný je pak způsob, jakým autorka dokáže začlenit do fyzického výtvarného díla prvky virtuální reality. Projekt doprovází interaktivní katalog s textem kurátora výstavy Radka Wohlmutha.

Výstava zahajující činnost Bold Gallery na adrese U Měšťanského pivovaru 6a v Praze 7, proběhne od 28. května do 4. července.