ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6120 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový Star Trek je kasovním trhákem, ale očekávání nepřekonal

0 Richard Winter 21.5.2013

Legendární kosmická loď Enterprise o minulém víkendu v tržbách překonala úspěšnou akční podívanou Iron Man 3 i efektně natočený snímek Velký Gatsby. Podle odhadů vydělal nový sci-fi film Star Trek: Do temnoty režiséra Jeffreyho Jacoba Abramse asi 70 milionů dolarů (přes 1,4 miliardy Kč). Hollywood ale očekával více, neboť první Abramseův startrekový film v roce 2009 během prvního víkendu v kinech vydělal 75 milionů dolarů (přes 1,5 miliardy Kč).

Iron Man 3, který doposud žebříčku vévodil, po třetím víkendu klesl s 35 miliony dolary (711 milionů Kč) na druhou příčku. Celosvětově si ale již připsal více než miliardu dolarů (více než 20 miliard Kč).

Velký Gatsby režiséra Baze Luhrmanna vstoupil na třetí pozici s 23 miliony dolarů (takřka 470 milionů Kč). Trojrozměrná podívaná s Leonardem DiCapriem doposud v Severní Americe vydělala přes 90 milionů dolarů (přes 1,8 miliardy Kč).
Thriller Krev a Pot, který natočil Michael Bay, se s třemi miliony dolarů zařadil na čtvrté místo. První pětku pak uzavřela animovaná komedie Croodsovi.

Tagy: