ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4743 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový singl Luboše Pospíšila

0 jsk 23.4.2024

Po albovém projektu Poesis Beat (2021) a loňských oslavách čtyřiceti let od prvního vydání debutu Tenhle vítr jsem měl rád servíruje beatový písničkář Luboš Pospíšil čerstvou singlovou lahůdku.

Novinka Dál cestu znám možná lehce překvapí říznějším soundem, typicky „pospíšilovský“ rukopis je však i díky příspěvku kapely 5P zachován. Touto skladbou L. P. & 5P zároveň lákají na tradičně početná jarní i letní vystoupení a jeden z vrcholů své koncertní sezóny, který bude hostit 4. září pražská Občanská plovárna.

„Aktuální singl jsem měl v hlavě poměrně dlouho, ale rockovou verzi jsem zvolil až po zkušenostech z turné k čtyřicátým narozeninám alba Tenhle vítr jsem měl rád. Koncerty se nesly ve znamení tvrdšího soundu a reakce publika v plných sálech byla skvělá. Muziku pro výslednou formu singlu jsem měl připravenou. Můj námět pro text zaujal Pepu Lábuse, který ho potom svojí charakteristickou lyrikou popsal – tematicky se vlastně jedná o cestu písničky od úplného začátku přes různá úskalí až k posluchačům,“ říká k novince Pospíšil.

Podobně jako v případě alba Poesis Beat i s realizací písně Dál cestu znám výrazně pomohl „univerzál No. 1 mezi tuzemskými bubeníky“ Martin Vajgl, v jehož studiu se skladba zároveň nahrávala. Kmenový člen 5P Mirek Linhart pak „třemi kytarami hard rockovou parketu mimořádně naleštil a kapelník Ondřej Fencl přidal stylové klávesy.“