ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12059 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový seriál o Queen

0 jsk 26.1.2023

Od března 2021 mohli fanoušci Queen sledovat na YouTube celý rok epizody seriálu Queen: The Greatest. Přibližoval historii kapely. Nyní se na této platformě začal objevovat nový dokument ​​Queen: The Greatest Live. Je zaměřený na koncertní činnost britské skupiny. Epizody této série budou publikovány po dobu padesáti týdnů.

Produkce Queen: The Greatest Live bude naplněna vzácnými archivními koncertními záznamy, úryvky z vystoupení skupiny a rozhovory vedenými v zákulisí koncertů během desetiletí existence Queen.

Sérii produkoval Simon Lupton, který již řadu let o skupině leccos točí. V první epizodě nové série mluví kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor o zkouškách, které mají před koncerty, a sestavování seznamu skladeb, jež během vystoupení zahrají.

„Zkoušení s Rogerem je vždy velká neznámá, protože nevíme, kolik si toho z písniček pamatujeme a jestli budou v našem podání znít pořád stejně. Ale je překvapivé, jak se nám určité věci začnou vracet, když některé skladby začneme hrát,“ přiznává May.

„Nejdřív zkontrolujeme, jestli bude písnička fungovat na koncertě. Některé z nich totiž při živém vystoupení publikum strhnout nedokážou. Máme spoustu skladeb, které byly na albech, ale které jsme na koncertech nikdy nehráli,“ řekl Taylor.

Tagy: ,