ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6878 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový román Dana Browna Inferno vyjde v češtině

0 Richard Winter 17.1.2013

Nový román amerického spisovatele Dana Browna, autora nejprodávanější románu všech dob Šifra mistra Leonarda, vyjde na podzim v češtině pod názvem Peklo v překladu Michaely Markové a Davida Petrů v nakladatelství Argo. Originál se dostane na knihkupecké pulty v USA a Kanadě pod názvem Inferno 14. května. Jeho hrdinou je harvardský profesor Robert Langdon známý z předchozích Brownových děl.

Děj románu se odehrává v Itálii a jak napovídá název, zápletka se týká jednoho z nejvýznamnějších děl světové literatury, Dantova Pekla. “I když jsem studoval Dantovo Peklo během studií, nebyl jsem s to až do svých nedávných výzkumů ve Florencii ocenit, jak velký je vliv Dantovy práce na moderní svět. Proto mám radost, že ve své nové knize můžu vzít čtenáře na výlet hluboko do této tajemné říše plné kódù, symbolù a mnoha tajných chodeb,” uvedl Brown.

Brown se proslavil románem Da Vinciho kód (Šifra mistra Leonarda), který vyšel v březnu 2003 a byl 144 týdnù na žebříčku bestselerù The New York Times, z toho 54 na prvním místě. Román byl přeložen do 51 jazykù. S počtem 81 miliónù prodaných výtisků po celém světě patří k nejčtenějším knihám světa. Stojí po boku takových děl, jakými jsou Bible, Harry Potter a Jih proti Severu.