ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6548 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový psychologický thriller Marishy Pesslové má název Noční film

0 Richard Winter 23.11.2015

Thriller Marishy Pesslové Noční film začíná jedné deštivé říjnové noc, kdy je v opuštěném skladišti na Manhattanu nalezeno mrtvé tělo krásné a mladé Ashley Cordovové. Přestože policie označí její smrt za sebevraždu, dlouholetý investigativní žurnalista Scott McGrath má jiné podezření. Vyšetřování podivných okolností obklopujících Ashleyin život a smrt dovede McGrathe tváří v tvář odkazu jejího otce: legendárního režiséra kultovních hororů Stanislase Cordovy – muže v ústraní, kterého na veřejnosti nikdo neviděl již déle než třicet let.

Poháněn touhou po pomstě, zvědavostí a potřebou odhalit pravdu nechá se McGrath i se svými dvěma novými pomocníky vtahovat hlouběji a hlouběji do Cordovova tajemného, hypnotického světa. Když se k odhalení režisérových tajemství přiblížil naposledy, stálo ho to manželství i kariéru. Tentokrát by mohl přijít o mnohem víc.
Marisha Pesslová vyrůstala po rozvodu rodičů jen s matkou (i když za otcem, Rakušanem, jezdila pravidelně do Evropy), která vybavila dceru nejrůznějšími schopnostmi: Marisha jezdila na koni, malovala, hrála jazz a učila se francouzsky. Vystudovala literaturu, věnovala se však I filmu a divadlu.

Od dětství snila o kariéře herečky nebo dramatičky, ale nastoupila do prozaického zaměstnání ve firmě PricewaterhouseCoopers. Ve své kanceláři v 52. Patře mrakodrapu Fox News se však místo vytváření powerpointových prezentací věnovala vymýšlení postav do svého románu Anatomie motýlů. O dva roky a dva názvy později vyšel jako Vybrané okruhy z mechaniky pohrom. Stal se z něj bestseller, vyšel ve třiceti zemích a byl vyhlášen knihou roku deníku New York Times.

Vzhledem k tomu, že Marisha Pesslová chodí k psacímu stolu jako do práce, tedy od pondělí do pátku od devíti do pěti, je s podivem, že na další román museli čtenáři počkat tak dlouho, až do roku 2013. Ale Noční film vyvolal stejné nadšení jako předchozí kniha, v současné době se připravuje jeho filmové zpracování.