ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9296 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový knižní veletrh startuje v září v Plzni

0 jsk 31.7.2018

Město Plzeň bude hostit od 21. do 22. září 1. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň. Akce se má stát regionální odnoží úspěšného pražského veletrhu, který oslaví příští rok již čtvrtstoletí svého konání.

Organizátoři slibují zajímavě oživit areál DEPO2015, v jehož prostorách se plzeňský knižní svátek uskuteční. Vzhledem k tomu, že se plzeňský Svět knihy koná na začátku školního roku, je motto akce „Literaturou ke vzdělání“, se zaměřením na pořady a autory v žánru non-fiction a edukaci, ale i milovníci beletrie si samozřejmě přijdou na své.

Svět knihy Plzeň je novou akcí v oborovém kalendáriu a volbu právě na toto město a region vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer: „Proč Plzeň? Plzeň má dobrou kupní sílu, díky projektu Evropského hlavního města kultury zde je kulturní zázemí, žádná obdobná akce se zde nekoná. Pro uspořádání akce je zde vhodný areál – DEPO2015, který nabízí industriální osobitost a zároveň veškeré potřebné technické zázemí, prověřené celou řadou kulturních a společenských akcí.“