ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5691 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový klip Vypsané fixy a překvapení pro Rock for People

0 Redakce 15.4.2010

Vypsaná fixa přichází  s novým klipem na píseň Klenot ze stejnojmenného loňského alba. Režie se ujal bubeník Pítrs za asistence ostatních členů  kapely. V klipu je částečně odhalena jedna z identit záhadné ženy z obalu – Klenot Eskortové.

Hlavní hrdinka poslední  desky Vypsané fixy je v klipu zachycena společně se svou kapelou. V ní jsou kromě ní ještě alternativní  hiphoper Yoe, mimoid Psycho a opravář dalekohledů Petar. Všichni čtyři zkouší v  bytě nad klubem Naše nebe. V televizi běží finále Ligy mistrů mezi AC Milán a FC Liverpool a do zdí bytu a do obličejů členů kapely  se promítá jejich rodné město San Piego City, zejména pak místa, která jsou zmíněna v textu.

Zpěvák Vypsané fixy Márdi k novému klipu říká: „Potřebovali jsme další klip. Máme jich teď málo, protože většinu těch starších, které jsou na YouTube, blokuje naše bývalá vydavatelská firma. Nejvtipnější na tom je to, že jsme si  některé z nich nejen sami vyrobili, ale taky i sami zaplatili. Nezbývá nic jiného než vyrobit další. To se díky našemu bubeníkovi daří.  Při natáčení tohoto klipu jsme v podstatě vybydleli jeho byt.“

Vypsaná fixa také pokračuje ve své jarní části Klenot tour. Kapela se také zúčastní oblíbených Majálesů a od června se začne vyskytovat i na hudebních festivalech. Tradičně se samozřejmě zúčastní i festivalu Rock for People, pro který si přichystala jednu specialitku.

„Rozhodli jsme se zaznamenat naše živé vystoupení, které proběhne první festivalový den. Zajímavý by to mělo být tím, že nosič se bude prodávat za stovku už druhý den dopoledne přímo na festivalu. Bude to trochu stres, hned po koncertě si záznam odveze Dušan Neuwerth do studia, smíchá ho, pak ho zmastruje a nakonec ho odešle do lisovny, kde ho vyrobí místní jedinci. Snad se to podaří, každý kdo bude  na našem koncertu  na RfP, si bude moci tento záznam odvézt z festivalu. V nejbližší době zveřejníme na našich stránkách emailovou adresu. Každý, kdo bude chtít být na obalu, na ní může poslat svoji fotku, a my jeho tvář pak dáme do bookletu,“ slibuje Márdi.

tz  
„Jaro a naše nebe pro tebe!“ – jarní Klenot tour

16.  4.  Litomyšl  – Kotelna

17.  4.  Albrechtice

23.  4.  Jistebnice u Tábora – Kulturní dům

23.  4.  Hradec Králové  – Majáles

24.  4.  Příbram – Junior club

30.  4.  Praha –  Majáles

7.   5.  Brno – Majáles

14.  5.  Český  Brod – náměstí Slavnosti města

14.  5.  Benátky nad Jizerou – spolu s Horkýže slíže

15.  5.  Buchlovice – spolu s Horkýže slíže

22.  5.  Praha –  Džbán – Tři sestry 25 let

29.  5.  Moravský  Krumlov – Festival Vrabčák

4.   6.  Třebíč  – Festival Zámostí

5.   6.  Úvaly – Ouvalskej Bigbít

6.   6.  Praha – festival Mezi ploty

12.  6.  Roztoky u Jilemnice – Rockové Roztoky

18.  6.  Loket

25.  6.  Blatná  – Blatenský fest

26.  6.  Třinec – Noc plná hvězd

26.  6.  Zábřeh na Moravě – 7apůl fest

3.   7.   Hradec Králové – Rock for People

4.   7.   Hradec Králové – Rock for People