ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26990 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový klip NiceLand vznikl v Americe bez přítomnosti kapely

0 Redakce 18.11.2010

Kapela NiceLand, která  v roce 2008 získala hned několik ocenění v kategorii Objev roku, nyní přichází s novým albem God Has Her Ways. První písní z alba, ke které byl právě dotočen videoklip, je song Sleep At Night. V textu skladby se NiceLand zaobírá fantaziemi, kterým se člověk oddává před usnutím. Premiéra videoklipu proběhla 12. listopadu.

Režie klipu se ujala dlouholetá  kamarádka frontmana Michala Motyčky, mladá americká režisérka Niko Sonnberger. Celý klip se natáčel v Los Angeles bez přítomnosti členů kapely, pro něž tak byl výsledek stejným překvapením, jako pro budoucí diváky.

„Volba padla na mou kamarádku Niko hned z několika důvodů. Ten hlavní byl asi čas. Desku jsme dokončovali s mírným zpožděním a zpracovat klip se nám tak rychle nedařilo. Navíc jsme dlouho nevěděli, k jaké písni by klip měl být. A tak jsem jednoduše poslal několik kandidátů v MP3 Niko a řekl jí, ať si vybere sama. Od začátku jsem chtěl, aby měla tvůrčí svobodu. Věděl jsem, že jí můžu důvěřovat, a že budeme nadmíru spokojeni,“ vysvětluje Michal Motyčka.

V kontroverzním klipu s lesbickou zápletkou, který se natáčel přímo v bytě režisérky, účinkují známé americké fetish modelky Nickie Jean a Asphyxia. „Videoklip je o voyeurismu a fantaziích. O tajemstvích, která jsou přítomna v našich myslích, a která zřídkakdy opravdu prožijeme. K tomuto konceptu se písnička vyloženě hodí,“ říká režisérka Niko Sonnberger.

Přestože se v klipu objevuje krev, nože, žiletky, pouta a dojde i na rvačku mezi oběma modelkami, natáčení prý bylo veselé. „Při scénách se škrcením bylo docela těžké, aby se herečky nesmály. Musela jsem vysvětlit Apshixii, že ty scény jsou vážné, a kdyby byly reálné, tak by se asi moc nesmála. On řekla, že naopak má škrcení ráda, a že i v reálu by se při něm usmívala. Všichni jsme někde hluboko sadomasochisti a voyeuři, a asi proto jsem si natáčení tak užívala,“ dodává režisérka.

tz