ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28996 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový James Bond rekordně zvýšil návštěvnost evropských filmů

0 Richard Winter 9.5.2013

Dobrodružství britského agenta 007 ve snímku Skyfall přispělo k rekordnímu úspěchu evropských filmů. Nová bondovka vešla do kin loni v říjnu a zaznamenala historický úspěch. Evropské filmy jen díky skvělým výsledkům počinu Skyfall zaznamenaly nárůst návštěvnosti o 33,6 procenta oproti roku 2011. Celková návštěvnost filmů přitom za stejné období klesla o 2,2 procenta.

Nový snímek o britském agentovi přilákal 44 milionů diváků v zemích Evropské unie a 36 milionů v Severní Americe. “Je to nejrentabilnější James Bond všech dob,” tvrdí odborníci Rady Evropy ve Štrasburku.

Skyfall je dvacátá třetí filmová bondovka produkovaná Eon Productions pro společnosti MGM, Columbia Pictures a Sony Pictures Entertainment. Natočil ji režisér Sam Mendes. Na scénáři se podíleli John Logan, Neal Purvis a Robert Wade. Postavu Jamese Bonda ztvárnil potřetí herec Daniel Craig.

Film pojednává o Bondově vyšetřování útoku na centrálu MI6, který je součástí spiknutí ze strany bývalého britského agenta a hlavní záporné postavy Raoula Silvy, v podání Javiera Bardema. Jeho cílem je zdiskreditovat a zabít svou bývalou řídící důstojnici M, jakožto odplatu za zradu, které se na něm měla kdysi dopustit. V bondovce se po deseti letech představily dvě vracející se postavy, jež absentovaly v předchozích dvou dílech série: Q, kterého hrál Ben Whishaw a slečna Eve Moneypenny, jíž ztvárnila Naomie Harrisová.

Skyfall byl posledním snímkem pro Judi Denchovou, která se v úloze M objevila celkem sedmkrát. Její postavu šéfa MI6 převzal Ralph Fiennes, jakožto Gareth Mallory. Role smyslné Bond girl Sévérine se ujala francouzská herečka Bérénice Marloheová.