ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22364 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový hudební čtrnáctideník Kombo zavede diváky na pódia i do zákulisí

0 Richard Winter 7.1.2015

Nový hudební čtrnáctideník, který mapuje koncerty současných českých kapel a nahlíží i do muzikantského zákulisí, startuje na ČT art ve středu 7. ledna ve 21.55 hod. Pořad moderují Johana Matoušková a Pavel Kučera. První díl pozve na koncert skupiny J.A.R. (na snímku).

“Vystoupili jsme z dekorací televizního studia a přinášíme sevřený, pestrý a divácky atraktivní pořad, který bezprostředně zachycuje konkrétní hudební dění a zároveň mapuje současnou hudební scénu ve všech jejích podobách,” říká kreativní producentka Kateřina Ondřejková, v jejíž tvůrčí producentské skupině pořad vzniká, a doplňuje: “Nebudeme stavět jen na záznamu koncertů ve velkých sálech, diváci se s námi ocitnou i v klubech, nahrávacích studiích, multifunkčních halách nebo na festivalových scénách. Můžeme slíbit žánrovou pestrost a nečekaná setkání se stálicemi i vycházejícími talenty.”

V prvním vydání pořad zavede diváky do Lucerny na koncert skupiny J.A.R., neboli Jednotky akademického rapu. Deset velkých hudebníků a deset velkých osobností dalo kapelu dohromady před pětadvaceti lety na Smíchově, přesně v den, kdy začala Sametová revoluce, tedy 17. listopadu 1989. Vydrželi spolu čtvrt století, během kterého v Česku zpopularizovali jazz a funky. A navíc u nás jako jedni z prvních začínali s rapem.

“Koncert se uskutečnil v den oslav čtvrtstoletí od Sametové revoluce, kdy pár metrů od nás na Václavském náměstí současně probíhal velký koncert k této akci,” vzpomíná na natáčení prvního dílu Komba hudební publicista a moderátor pořadu Pavel Kučera a dodává: “Se zpěvákem Danem Bártou jsme dělali rozhovor na střeše Lucerny, přičemž nám nad hlavou lítala policejní helikoptéra, která celou akci monitorovala. Ta atmosféra byla skutečně velice silná, protože jsme si všichni uvědomovali, že je to významný okamžik.”

Další dvě vydání pořadu Kombo se zaměří na koncert Lake Malawi v ostravském Parníku a Tata Bojs v pražském divadle Archa.

Foto: Česká televize