ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4787 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový festival spojí neznámé síly českého indie-rocku

0 Redakce 5.10.2009

Hrají indie rock, new-wave grunge a jiné rockové fúze, nezní česky usedle, ale zřejmě jste o nich ještě neslyšeli. Tak propagují organizátoři festivalu IndigoSeries kapely, které pozvali na první ze serie nově pořádaných hudebních večerů. Skupiny Blond Site Of The Life, Hubert Cumberdale a Petting ZOO vystoupí v pondělí 5. října v pražském Chapeau Rouge.

Kapelu Blond Site Of The Life dali dohromady hudebníci, kteří se pohybují ve známějších pražských indie a progresivně-rockových uskupeních. Paradoxně o nich ale nechtějí příliš mluvit, aby nový projekt nezatěžovali předsudky. Blond Site Of The Life se brouzdají na pomezí brit-popu, grunge a alternativního rocku. Ze tří kapel prvního večera IndigoSeries jsou nejpřístupnější a nechybí jim zásadní faktor zmíněných žánrů – dobrý zpěvák s uvěřitelnou angličtinou.
 
"Snažili jsme se dát dohromady kapely, které zní energicky a uvěřitelně naživo," říká organizátor festivalu Luděk Kazda. To podle něj platí pro pražské Hubert Cumberdale. Kvůli temným melodiím, rytmickým změnám se v HC ozývají američtí Tool nebo System Of A Down. Kytarové zhůvěřilosti v pozadí zas připomenou Omara Rodrigueze z Mars Volta.

Asi nejexpresivnější kapela prvního večera jsou strakoničtí Petting ZOO, kteří možná rozdělí návštěvníky na příznivce a odpůrce. Nemusí se zřejmě bát o nepřízeň fanoušků Radiohead a Placeba. Jsou také jedinou kapelou, která splňuje cíl organizátorů přivážet Praze neznámé, zajímavé kapely. "Na příště domluvenou vynikající italskou indie kapelu Plan De Fuga," říká ale Luděk Kazda.