ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5763 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový divadelní projekt režisérky Tejnorové bude mít premiéru v pražských JATKÁCH78

0 Richard Winter 13.10.2015

Nový divadelní projekt Petry Tejnorové s názvem Nick vznikající díky spolupráci s STK Theatre Concept bude mít premiéru 9. listopadu v pražských JATKÁCH78. V hlavních rolích se představí Hana Vagnerová, Michal Sieczkowski a Jiří Konvalinka. Nick se zabývá příběhy, které jsou natolik pravda, že jim nechceme věřit – a také příběhy, které jsou natolik fikce, že jim nedokážeme nevěřit. True or false? To je, oč tu běží. Jevištní kaleidoskop podle skutečné události.

STK Theatre Concept je produkční společnost, ve které vznikají drobné autorské divadelní projekty renomovaného režijního tandemu SKUTR a jejich spolupracovníků. Jiří Konvalinka, člen kapely Vložte kočku, je vedle herecké účasti rovněž autorem hudby k představení.

Nick je příběh o chlapci z Texasu, který jednoho dne zmizel a po třech letech se jako zázrakem zase objevil. Příběh vyprávěný z pohledu tří ústředních aktérů – Nicka, jeho sestry a policejního vyšetřovatele – se skládá před očima diváka a postupně odhaluje svá zákoutí. Divák sám je vyšetřovatelem – příběh se mu otevírá z různých stran, z různých úhlů pohledu, v různých nasvíceních – a on sám se musí rozhodnout, ke které verzi se přikloní. Každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Nové úhly pohledu, nová data mohou zcela proměnit vyznění událostí. Je jen na divákovi, aby si poskládal svůj příběh – a rozhodl se, zda mu uvěří.

Inscenace NICK bude kombinovat prostředky divadelního, filmového a live performance jazyka. Režisérka využívá živé kontinuální snímání, v rámci jednoho záběru, bez možnosti (pře)střihnutí a propojuje vše s dalšími audiovizuálními prostředky.

“Audiovizuální prostředky, technologie pro mě úzce souvisejí se zpracováním konkrétního materiálu – v případě NICKA se jedná o konkrétní dokumentární materiál, jehož téma souvisí i s obecnější otázkou: čemu a za jakých podmínek jsme ochotni uvěřit? Neboť každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Doslova mě fascinují hranice mezi dokumentem a fikcí, baví mě odhalovat možnosti inscenace, projekce a manipulace skrze příběh a technologie,” uvedla Petra Tejnorová.“