ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14237 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Novoměstském hrnci smíchu bude soutěžit devět filmových komedií

0 Richard Winter 12.5.2014

Devět filmových a šest televizních komedií se letos utká ve 34. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. V Novém Městě nad Metují se uskuteční od 8. do 14. června. O přízeň poroty a diváků se budou ucházet například filmové komedie Kameňák 4, Donšajni, Vejška, Krásno (na snímku), Revival, Zakázané uvolnění či Dědictví.

V kategorii studentských filmů bude letos zastoupeno 11 snímků z trojice filmových škol. Pořadatelé ještě nabídnou sekci Rozesmátá kamera, která je určená pro filmy amatérských tvůrců. V ní není počet soutěžících zatím uzavřený.

Součástí festivalu budou tradičně doprovodné akce, například koncerty, připravený je také workshop Ondřeje Kepky, který bude zaměřený na práci s kamerou, střihem a zvukem.

Loni na festivalu získal hlavní cenu poroty film režiséra Jiřího Chlumského Martin a Venuše. Divákům se nejvíc líbila Svatá čtveřice režiséra Jana Hřebejka. Loni se na festivalu představilo deset filmových veseloher. Předloni u diváků vyhrála komedie Líbáš jako ďábel Marie Poledňákové, u poroty Perfect Days režisérky Alice Nellis.