ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9155 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Novinka Annie Lennox vyjde už v pátek

0 Redakce 23.10.2014

Skotská zpěvačka Annie Lennox natočila novou desku. Bude obsahovat coververze klasických písní z třicátých a čtyřicátých let minulého století a vyjde již 24. října pod názvem Nostalgia.

Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček posledních několika dekád, která se proslavila taktéž v legendárním duu Eurythmics, se naposledy fanouškům připomněla albem A Christmas Cornucopia, na které přezpívala ty nejhezčí vánoční a zimní písně. Tentokrát si vzala ještě větší sousto a rozhodla se vzdát holt ikonám první poloviny minulého století. Deska Nostalgia tak obsahuje ty nejhezčí skladby z Great American Songbook, tedy opravdu ty největší klasiky.

Zpěvačka deskou vzdává hold takovým personám, jakými jsou Billie Holiday, Nina Simone, Jo Stafford nebo Louis Armstrong. Přitom celý nápad vznikl tak trochu náhodou. „Studovala jsem nahrávky a video záznamy songů z Great American Songbook, zejména jejich bluesové kořeny. Přemýšlela jsem nad tím, jak by v nich zněl můj hlas. Zda by tyto songy k mému hlasu vůbec pasovaly,“ říká Lennox na adresu alba Nostalgia.

Tagy: