ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6762 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Noví Deftones budou optimističtí

0 Redakce 8.2.2010

Nové album americké  party Deftones vyjde v květnu. Nemá ještě jméno, ale kapela zveřejnila, že na něm bude jedenáct skladeb. Počin vznikl bez účasti baskytaristy Chi Chenga, který měl v listopadu 2008 vážnou nehodu a dosud není v pořádku. Jeho místo ve studiové sestavě zaujal Sergio Vega, bývalý člen Quicksand. Skladba Eros, která byla natočená s Chengem, prý na desce nebude. Je přitom zajímavé, že některé zdroje uvádějí jako název nového alba právě název Chengovy písně.

Po tom, co všechno jsme v posledních letech prožili, bylo velmi těžké soustředit mysl, energii a emoce na něco nového, optimistického,“ řekl zpěvák Chino Moreno. „Nemohli bychom vyjet na turné s písněmi, které by nám připomínali Chiho.

Texty na novince jsou podle Morena poměrně abstraktní. „Zpívám o opravdu divných věcech, týká se to i vlastního přežití. Takové písničky jsem měl rád v mládí, třeba od The Cure. Slovní obrazy bez příběhu,“ dodal Moreno.

V roli producenta desky se představí Nick Raskulinecz, který už v minulosti spolupracoval například s Foo Fighters, Rush nebo Alice In Chains.

Dosud poslední album kapely ze Sacramenta vyšlo v roce 2006 pod názvem Saturday Night Wrist.

JŠp