ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18089 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové poetické album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

0 jsk 25.4.2022

Společnost Animal Music 3. června živou nahrávku nového cyklu osmi písní Svou chvíli, který Martin Brunner zkomponoval na básně Věry Koubové. V rámci koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu spolu s autorem u klavíru vystoupila zpěvačka Markéta Foukalová a na Fender piano zahrál Vít Křišťan. Koncert se konal 10. února v pražském DOXu, SOČR dirigoval Marko Ivanović.

„Dostal jsem nabídku od Českého rozhlasu napsat skladbu pro jejich symfonický orchestr. Měl jsem úplnou volnost, jak program pojmout, a rozhodl jsem se, že pozvu zpěvačku Markétu Foukalovou. Markéta je podle mě úžasná zpěvačka s nádhernou barvou hlasu, kterou znám už hodně dlouho z kapely Lanugo. Vždycky jsem si s ní chtěl zahrát nějaké vlastní skladby a tohle byla ta nejlepší příležitost. Spojit její hlas se symfonickým orchestrem se mi zdálo jako něco, co se zkrátka musí stát! Jsou to tedy nakonec písně pro Markétu s orchestrem,“ říká Martin Brunner.

Prostřednictvím cyklu Svou chvíli se k posluchačům poprvé dostává básnická tvorba Věry Koubové, známé a respektované překladatelky, která ovšem své básně oficiálně nepublikuje. Pro Martina Brunnera se staly klíčovou inspirací při komponování. Klasické obsazení symfonického orchestru ozvláštňuje elektrické piano Fender Rhodes, na které hraje Vít Křišťan.

„Rhodes má krásnou barvu, která se skvěle doplňuje s klavírem, dalším důvodem jeho přidání do partitury byl samotný Vítek Křišťan. Je to výtečný muzikant, kterého mám moc rád, ale se kterým jinak nemám příležitost si zahrát, protože jsme oba klavíristi,“ vysvětluje Martin Brunner.