ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10923 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V nové knize Františka Niedla pokračují dobrodružství Michaela Daberta

0 Richard Winter 20.3.2014

V novinkové knize z pera Františka Niedla Světla na pobřeží pokračují dobrodružství Michaela Daberta. Obě předchozí knihy Pohled šelmy a Štvanice s tímto hrdinou získaly velkou pozornost čtenářů. Nejinak tomu pravděpodobně bude i v případě románu Světla na pobřeží, v němž se Dabert, někdejší příslušník francouzské Cizinecké legie, ale též nájemný žoldák a bezpečnostní expert, už poněkolikáté pokouší odstřihnout od své minulosti.

Čtyřicátník Dabert tentokrát si při útěku před vlastní identitou zvolí Kalifornii, ale brzy zjišťuje, že svého předchozího života se jen tak nezbaví. Zpočátku vypadá vše idylicky, dokonce se sblíží se sympatickou majitelkou pronajaté vily, postupně se však začíná dozvídat o svém novém domově podrobnosti, které jsou velmi znepokojující.

“Já jsem původně počítal s Dabertem pouze do první knihy, která se jmenovala Pohled šelmy. Mělo se jednat pouze o takové mé odpočinutí od jiných žánrů, jako jsou romány historické a válečné. Ale jak se ukázalo, našel si tento dobrodruh místo v knihovničkách čtenářů, a tak se dočkal pokračování. Dabert je jakýsi současný Ahasver, který sice neudeřil Ježíše, nicméně je mu dáno bloudit po světě a nespočinout dlouho na jednom místě. Dabert umožňuje psát o mých zálibách, jako jsou, kromě jiného, jachting a střelba. Zde bych chtěl ale zdůraznit, že střílím výhradně na neživé cíle, jelikož střelbu na živé cíle a tím nemyslím jen lidi, ale i zvířata, považuji za krajně nehumánní a zavrženíhodné.“ uvedl František Niedl.

Letos jsou v edičním plánu nakladatelství MOBA ještě další Niedlovy knihy, například pokračování úspěšné knihy Útěk do pekel s pracovním názvem Živí nepohřbení.

“Právě dělám korektury a budu se snažit rukopis odeslat co nejdříve, aby knížka mohla vyjít podle plánu v druhém pololetí tohoto roku. Pavel Vencl přežil pád stíhačky, se kterou začátkem roku 1949 utíkal z Československa. První část knihy se bude odehrávat v Bavorsku v sanatoriu pro lidi duševně choré a ty, kteří utrpěli ztrátu paměti, což se přihodilo právě jemu. Druhá část se bude odehrávat v Československu, kam se Pavel vydá do uranových dolů v Jáchymově pro svého přítele. Ale nebude to jednoduché, protože tehdy odtud lidé jen tak volně neodcházeli na vycházky. A třetí část? Trochu Švýcarsko, Anglie… Ale především Argentina, kde má náš hrdina také cosi na práci,” prozradil Niedl.