ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9421 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové díly seriálu Vyprávěj

0 Redakce 16.8.2011

Další díly retro seriálu Vyprávěj, který získal oblibu diváků i ocenění odborníky, bude vysílat Česká televize od 9. září do března příštího roku. Nová série mapující na osudech rodiny Dvořákových život v komunistickém Československu bude mít 26 dílů. Úvodních 26 dílů série situovaných do 60. let televize odvysílala před dvěma lety, 70. léta zobrazili tvůrci loni v dalších 16 dílech.

Celá série by podle představ producentů měla čítat 104 díly, závěrečný chtějí dotočit v roce 2013. Posledním rokem vyprávění by měl být rok 2005, tedy rok, kdy začala producentská dvojice Filip Bobiňski a Petr Šizling pracovat na přípravě seriálu. Nyní mají roztočeno téměř 20 nových dílů, které postupně dokončují, momentálně jsou hotové čtyři díly. Seriál na prestižním mezinárodním televizního festivalu v Monte Carlu získal cenu Zlatá nymfa.

Starší diváci si v nových dílech připomenou typické atributy 80. let, jako byly céčka, plísňové džíny a diskotéky. Tvůrci se dostali také k tématu akce Asanace, kdy Státní bezpečnost nutila některé lidi spojené s disentem vystěhovat se do zahraničí.

Hlavní role rodičů v sérii patří Romanu Vojtkovi a Andree Kerestešové, v dalších vystupují například Svatopluk Skopal, Veronika Freimanová, Nina Divíšková, Radoslav Brzobohatý, Mahulena Bočanová či Alžběta Stanková.

Celkem třikrát se vymění představitel hrdiny Honzíka, jehož životní osudy seriál mapuje. V právě natáčené části přejde ze základní školy na střední a poté i na vysokou. Každé studium absolvuje "jiný Honzík". V roli Honzíka v období vysokoškolských studií do seriálu naskočí pětadvacetiletý slovenský herec Braňo Holíček. Nová série diváky zavede například na Máchovo jezero, do Koněprus, Senohrab, Říčan, Nymburka či do Jizerských hor.

rwi