ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15133 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové album Korben Dallas vyjde 17. února

0 jsk 15.2.2022

Slovenská kapela Korben Dallas vydá 17. února nové album Deti rýb. V pořadí sedmá studiová deska, která vychází tři roky po předcházející Bazén a dva roky po EP Konečně s Anetou Langerovou, nabídne devět písní plných hudebních nápadů.

„Lze na něm slyšet soul, Bowie, francouzský film, taneční klub ve tři ráno nebo ryba lapající po dechu, a to vše podané hravou formou, zasazené v obrovském, členitém prostoru,” říkají členové kapely, kterým dlouhá koronavirová přestávka „poskytla” dostatek času na tvorbu a přípravu.

Korben Dallas, které v současné době tvoří zpěvák a kytarista Juraj Benetin, baskytarista Lukáš Fila a bubeník Igor „Ozo“ Guttler, jsou několikanásobní držitelé slovenských hudebních cen Radio_Head Awards. Ve své hudbě mají rádi co největší pestrost a nechtějí zůstávat na jednom místě. Producentsky se tak nově o album postaral Tomáš Sloboda, frontman skupiny Le Payaco.

Korben Dallas jej naživo představí českému publiku 17. března v pražském klubu Jazz Dock, kdy desku pokřtí David Koller, a 29. března v brněnském Kabinetu Múz. Deti rýb jsou k poslechu a dostání na všech hlavních digitálních platformách i fyzicky jako CD.