ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26609 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové album Kiss navzdory kritickým podmínkám

0 Redakce 12.12.2008

Kiss změnili své rozhodnutí nevydávat už další novou hudbu v kriticky změněných podmínkách hudebního průmyslu. Oznámili, že nastoupí do studia a nahrají své první studiové album od roku 1998, kdy vyšla deska s názvem Psycho Circus.

V posledních několika letech se basista skupiny Gene Simmons nejednou nechal slyšet, že kapele chybí nadšení pro nahrávání nové hudby, což vysvětloval současným stavem hudebního průmyslu. „V nahrávacím průmyslu je v současnosti takový zmatek,“ prohlásil přesně před rokem v rozhovoru pro Billboard. „Necítím vůbec chuť se tomu věnovat a dělat novou hudbu. Jak ji má člověk vydat? Jak na ní vydělá, když si ji lidé můžou sehnat jednoduše zdarma?” V roce 2006 opět před novináři z Billboardu zvažoval, že by bylo velkou výzvou udělat nové album ve stínu svého klasického repertoáru: „Pravda je, že by se fanouškům mohly nové písně líbit, ale to by byli spíše staří fanoušci – oni je budou chtít slyšet… Podle mě Jimmy Page a Robert Plant už na to přišli. Stejně tak i Rolling Stones to jistě pochopili. I The Who. Takže dokud se člověk nenaladí odpovídajícím způsobem k tomu, jak bude přijata hudba kapely, ještě předtím, než ji začne nahrávat, nikdy nebude schopen uspokojit svá očekávání, a já nejsem přesvědčen o tom, že by nám to stálo za tu námahu.

Frontman a kytarista kapely Paul Stanley, který má novinku produkovat, zas už před časem připustil, že by mohl změnit své rozhodnutí, kdyby měl plnou kontrolu nad případným novým projektem. „Šel bych do toho, kdybych věděl, že desku udělám přesně tak, jak chci já,”oznámil. „Díky svému sólovému albu Live To Win jsem si ověřil, jak chci, aby zněla hudba, do které jsem namočený. Na to, abych udělal nové album s Kiss, musím vědět, že nebudu muset dělat žádné kompromisy se svým pohledem na věc.

Nové album tedy bude. Zatím se jen neví, kdy se přesně objeví, ani jak bude přesně distribuováno. Kiss jen oznámili, že jeho vydání v roce 2009 podpoří menším turné po Severní Americe. „Odehrajeme pár vystoupení (možná deset), pravděpodobně i několik show v Kanadě jen abychom se udrželi ve hře… protože jestli z ní jednou vystoupíme, bude nám to trvat rok, rok a půl, než se do ní vrátíme," vysvětlil Simmons.

ZLATINA JEŘÁBKOVÁ