ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17189 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové album Green Day vyjde v pondělí

0 Petr Hašek 20.9.2012

Američtí pankeři Green Day jsou těsně před vydáním prvého alba z trilogie ¡Uno!, ¡Dos!, ¡Tré! První CD ¡Uno! se na trhu objeví již v pondělí 24. září.

Pokračování ¡Dos! vyjde 12. listopadu 2012 a 14. ledna 2013 se na trhu objeví závěrečná část ¡Tré!. Speciální projekt následuje po albu 21st Century Breakdown a je opět produkován osvědčeným Robem Cavallem.

„Prožíváme hudebně nejkreativnější a nejplodnější časy. Je to naše nejlepší muzika vůbec, písničky přicházejí samy od sebe,” tvrdí zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong. „Místo jednoho alba z toho je proto trilogie. Každá písnička má vlastní energii a sílu, charakterizující Green Day ze všech možných úhlů. Nemůžeme si pomoci, prostě to tak je a stojíme si za tím!“

Green Day jsou původem z dělnického prostředí. Hudebně vyrůstali v undergroundové punkové scéně v Berkeley a vznikli v osmaosmdesátém roce. Ačkoliv už měli vydaná dvě alba, opravdovým začátkem byl pro ně až rok 1994 a nahrávka Dookie, jež přinesla dynamický punk-pop a byla celosvětově bezezbytku přijata. Prodalo se jí na šestnáct milionů kusů.

Druhým kariérním zlomem bylo album American Idiot (2004), politicky motivované, hudebně moderní a energické. Přineslo pět hitových singlů, obdrželo sedm nominací a získalo dvě ceny Grammy, včetně té za Nejlepší rockové album roku. V roce 2009 Green Day vydaly kolekci 21st Century Breakdown, též oceněnou Grammy.

JŠp